DAWID MICHOR: WIDZIAŁEM FANTASTYCZNE ZAANGAŻOWANIE


- Z Siatkarskimi Ośrodkami Szkolnymi jestem związany już jakiś czas, ale nie przypominam sobie tak fantastycznego zaangażowania jakie widziałem teraz w Spale - mówi Dawid Michor, na co dzień pracujący z zawodniczkami I-ligowego zespołu GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca. Dziś ten młody trener, na odbywającym się w OPO COS Spała, "Ogólnopolskim szkoleniu dla trenerów SOS" prowadził zajęcia "Przyjęcie zagrywki vs obrona."

Nie był to jedyny temat realizowany przez Dawida Michora. Razem z Arturem Sierzchulą podzielili się z uczestnikami szkolenia swoimi wrażeniami z wrześniowej konferencji trenerskiej zorganizowanej przez Europejską Konfederację Siatkówki (CEV) w Sofii. W stolicy Bułgarii zajęcia praktyczne i teoretyczne prowadzili wybitni trenerzy - Eric Hodgson i Angiolino Frigoni.

Z roku na rok poziom dyskusji na szkoleniach trenerskich staje się coraz wyższy. Jestem zbudowany zaangażowaniem trenerów, którzy stają się coraz bardziej otwarci na wymianę poglądów i pogłębianie wiedzy. Widać u nich ogromną motywację do pracy - podkreślił Dawid Michor. Dodajmy, że w trzydniowym szkoleniu dla trenerów wzięło udział blisko trzysta osób.

We wtorek z uczestnikami "Ogólnopolskiego szkolenia dla trenerów SOS" spotkał się Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski. - Siatkarskie Ośrodki Szkolne są bardzo istotną częścią systemu szkolenia w Polskiej Siatkówce. Pełnicie ważną rolę trenerów i wychowawców. Dziękuję Wam za pracę oraz oddanie. Życzę sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym - powiedział Sebastian Świderski.


24880d

Waldemar Wspaniały, Szef Projektu SOS, podkreślił, że "wykłady były bardzo ciekawe i co ważne prowadzone przez naszych wychowanków." - Z uwagą przysłuchiwałem się debatom. Kiedyś trenerzy zwykle słuchali tego co mówili prelegenci. Teraz mieliśmy ciekawe dyskusje, padały interesujące pytania, stawiano ważne wnioski - podsumował.

Projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych powstał w 2012 roku. Programem objętych zostało 3600 dzieci w 120 szkołach (obecnie 10 000 i 200), z którymi pracowało 250 nauczycieli.

Dziś zakończyła się pierwsza część szkolenia. Druga została zaplanowana od 26 do 28 listopada również na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Spale.

Sponsorem Programu SOS jest PKN ORLEN.

Źródło: pzps.pl/ KP., fot. puha-volley.
24880c

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice