Zgrupowanie S.O.S. Kęty w Międzybrodziu

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniach 20-24.11.2017 r. w Międzybrodziu Bialskim odbyło się  zgrupowanie piłki siatkowej, w którym uczestniczyło 21 uczennic i uczniów z II - III  klasy sportowej S.O.S. funkcjonujących  w kęckiej ,,dwójce”. Gmina Kęty, która wraz z PZPS współdziała w prawidłowym funkcjonowaniu S.O.S. w Kętach, cyklicznie wspiera projekt, finansując  m.in. zgrupowania siatkarskie dla klas sportowych.

W obozie uczestniczyli wyróżniający się  uczniowie z projektu S.O.S., dla których był to obóz o charakterze szkoleniowo -integracyjnym. Młodzież została zakwaterowana w ośrodku Silesia, a szkolenie młodzieży prowadzili Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski oraz Andrzej Dudek, będący również głównym organizatorem i kierownikiem obozu.

Uczestnicy obozu mieli codziennie 3 treningi. Wszystkie zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej umiejscowionej w ośrodku. Ostatni, wieczorny trening  stanowiły zwykle małe gry. Prowadzono też zindywidualizowane zajęcia dla zawodników na pozycjach oraz dla uczniów mających braki techniczne. Celem obozu oprócz poprawy indywidualnej techniki poszczególnych zawodników jest wstępne przygotowanie zespołów szkolnych dziewcząt i chłopców do rywalizacji w szkolnych rozgrywkach piłki siatkowej.

Zajęcia były intensywne i  urozmaicone, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu sportowego, który szkoła otrzymała od PZPS w ramach realizacji projektu. Po wzmożonym wysiłku na uczestników obozu czekały jak zwykle smaczne posiłki.

Wyjazd na zgrupowanie siatkówki do Międzybrodzia, oprócz walorów szkoleniowych, umożliwił nawiązanie koleżeńskich relacji pomiędzy uczniami z klas sportowych oraz nauczycielami-trenerami prowadzącymi zajęcia, co jest niezwykle ważne dla prawidłowości pracy szkoleniowo-wychowawczej oraz osiągnięcia w przyszłości dobrych wyników drużynowych.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice