ZDZISŁAW GOGOL NOWYM KOORDYNATOREM REGIONALNYM REGIONU PÓŁNOC SOSfot. Gracjan Broda


Biuro Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Informuje, że z dniem 1 kwietnia 2021 roku Pan Zdzisław Gogol – dotychczasowy koordynator wojewódzki w województwie zachodniopomorskim objął funkcję Koordynatora Regionalnego Regionu Północ Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Na stanowisku tym zastąpił Krzysztofa Felczaka, któremu Polski Związek Piłki Siatkowej powierzył pełnienie Funkcji Dyrektora Pionu Sportu i Szkolenia PZPS.

Obu Panom serdecznie dziękujemy za swój dotychczasowy wkład w sportowy rozwój dzieci i młodzieży. Wiemy doskonale, jakim zaangażowaniem do tej pory się wykazaliście. Wasza praca napawa nas dumą i jesteśmy pewni, że nowe wyzwania stawiane przed Wami będą kolejnym krokiem w przód w Waszej karierze zawodowej.

Poprosiliśmy nowego koordynatora, by przedstawił nam kilka informacji dotyczących jego kariery. 

Zdzisław Gogol: Od początku swojej kariery trenerskiej związany byłem głównie pracą szkoleniową z młodzieżą. Pochodzę ze Szczecina gdzie rozpoczęła się moja przygoda z Siatkówką w roku 1974.

Szkolenie realizowałem w KS „STAL STOCZNIA” Szczecin a po zakończeniu studiów na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Kultury Fizycznej w 1986 roku wyjechałem do Jastrzębia Zdroju gdzie tak na dobre zainteresowałem się praca szkoleniową. 
Po 3 letnim pobycie w Jastrzębiu wróciłem w swoje rodzinne strony do Świnoujścia i tam zbudowałem wraz ze swoimi współpracownikami silny ośrodek szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce.

Klub „Maraton” Świnoujście wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. A wychowankami i terminującymi zawodnikami byli min. późniejsi reprezentanci Polski tacy jak: Michał Ruciak, Marcin Olichwer, Łukasz Szablewski, Michał Kubiak, Radosłąw Zbierski, Michał Żurek, Miłosz Kruk, Dawid Michor, Marcin Patyk, Jakub Nowocień, Michał Nowakowski, Emil Wysocki, itd.

W roku 2004 zostałem nominowany na trenera reprezentacji Polski Kadetów rocznika 1987/88 i z tą drużyną zdobyliśmy pierwszy – historyczny złoty medal Mistrzostw Europy Kadetów na Turnieju w Rydze w 2005 roku. 
W tym samym roku podjąłem pracę w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale jako trener kadetów i juniorów. 
Po blisko 4 letnim pobycie w spalskich lasach wróciłem na zachodnie pomorze i rozpocząłem pracę w klubie „Morze-Bałtyk” Szczecin i równocześnie udało mi się zorganizować w Świnoujściu Szkołę Mistrzostwa Sportowego dla chłopców, która funkcjonowała do roku 2017.  

Od roku 2017 pracuję w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach jako trener w SMS Police.   

Od roku 2011 kiedy rozpoczęły się działania organizacyjne przy Projekcie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, wspierałem swoją wiedzą i doświadczeniem działania, aby ten Projekt mógł zaistnieć. Byłem ekspertem powołanym przez Ministra Sportu i Turystyki na spotkaniu związanym z uruchomieniem tzw. SOS-ów.    

Od roku 2012 do chwili obecnej związany jestem z Projektem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.
W tym czasie wielu uczniów trafiło do szkolenia centralnego w reprezentacjach Polski czy to w hali czy też na plaży. 
Projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych stworzył solidne podwaliny pod obecne sukcesy reprezentacji Polski zarówno kobiet jak i w mężczyzn.

  Obecnie jako Członek Zarządu PZPS realizuję się jako Przewodniczący Wydziału Trenerskiego starając się wspierać na miarę możliwości Związku, szereg działań trenerskich. Współpracuję także jako członek z Wydziałem Szkolenia i Wydz. ds. Młodzieży PZPS. Staram się cały czas mieć na uwadze rozwiązania wspierające szkolenie młodzieży, rozwój trenerów oraz poszukiwanie siatkarskich talentów.
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice