WZORCOWA SZKOŁA - LIX LO MS IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO W WARSZAWIE

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie to jedna z największych szkół sportowych w naszym kraju. W liceum uczy się blisko 700 młodych sportowców a szkoła oferuje szkolenie w aż 16 dyscyplinach sportowych na czele z piłką siatkową. Szkoła może pochwalić się doskonałą bazą sportową z pełnowymiarową 3 – sektorową halą CRS Bielany, basenem, siłownią oraz boiskami zewnętrznymi do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i bieżnią lekkoatletyczną. Ponadto uczniowie w trakcie zajęć mogą korzystać z obiektów AWF Warszawa. Baza dydaktyczna prezentuje się również okazale – do dyspozycji uczniów są nowe budynki i nowocześnie wyposażone sale oddane w 2019 roku a także stołówka i wyremontowany internat na 200 miejsc.

Piłka siatkowa to jedna z wiodących dyscyplin liceum, jedna z dwóch gier zespołowych razem z piłką ręczną. Dzięki przychylności dyrekcji szkoły i władzom samorządowym Dzielnicy Bielany program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych funkcjonuje w szkole już od kilku lat. Pani dyrektor Dorota Grabiec wraz ze swoimi zastępcami panią Magdaleną Schab i Mirosławem Patoletą doskonale rozumieją potrzeby młodych sportowców oraz potrafią stworzyć w szkole idealny klimat do połączenia nauki z treningiem sportowym. Nieodzowne jest też wsparcie jakiego szkole udziela Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, który sam uwielbia i uprawia sport.

W zakresie szklenia siatkarskiego szkoła od lat współpracuje z klubem UMKS MOS Wola Warszawa, a od niedawna także z KS Metro Warszawa. Tym sposobem w szkole uczy się prawie 100 zawodników objętych programem SOS. Co ciekawe chłopcy, którzy na co dzień rywalizują po przeciwnych stronach siatki uczą się w jednej klasie – jest to swoisty eksperyment, na który zdecydowała się pani dyrektor pokazując, że szkoła może odnosić nie tylko sukcesy sportowe ale również pedagogiczno-wychowawcze.

Oba warszawskie kluby od lat słyną z doskonałej pracy z młodzieżą. Potwierdza to też ostatni ranking prowadzony przez Ministerstwo Sportu i Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu. Sekcja siatkówki chłopców UMKS MOS Wola zajęła drugie miejsce w kraju, a sekcja KS Metro miejsce piąte. Warto dodać, że w 2019 roku klub z Woli zdobył srebrny medal mistrzostw Polski kadetów a w drużynie tej grało jedenastu zawodników - uczniów LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie.

Oczywiście nie było by znakomitych wyników i szkolenia na najwyższym poziomie gdyby nie wykwalifikowana i doświadczona kadra trenerska. Nauczycielami w LIX Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego są trenerzy klubu UMKS MOS Wola: Krzysztof Wójcik, Marcin Jackowicz oraz Konrad Cop oraz klubu KS Metro: Wojciech Szczucki oraz Dariusz Urbański.

Nauka i treningi w LIX Liceum Mistrzostwa Sportowego w Warszawie do doskonały pomysł na kontynuację ścieżki sportowej połączonej z nauką na wysokim poziomie.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice