WYCHOWANIE PRZEZ SPORT

W sobotę 11.02.2023 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie odbyły się testy weryfikacyjne w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W testach wzięło udział 14 chłopców uczestniczących w projekcie z poziomu klas siódmych i ósmych oraz 14 chłopców z poziomu klas czwartych aplikujących do projektu. Testy kontrolne przeprowadzone były w obecności wojewódzkiego koordynatora SOS Pana Piotra Olejarnika. 

Po zakończeniu testów odbył się trening pokazowy z absolwentami naszej szkoły Kamilem Momotem oraz Jakubem Zdrojewskim, którzy na co dzień uczą się i trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.

 Udział Kamila i Jakuba w treningu bardzo mobilizująco wpłynął na młodych adeptów siatkówki. Możliwość treningu, rozmowy oraz bezpośredniego kontaktu z chłopakami , którzy dzięki swojej ciężkiej pracy uczą się oraz trenują pod okiem najlepszych trenerów w Spale, przyniósł wymierny efekt w systematyczności, zaangażowaniu oraz determinacji u młodych siatkarzy z SP21.

Szkoła Podstawowa nr 21 była pierwszą w Lublinie szkołą podstawową, w której rozpoczęło się szkolenie chłopców w ramach Akademii SOS. Warunkiem objęcia szkoły programem SOS jest posiadanie odpowiedniego zaplecza treningowego, nauczyciela z uprawnieniami trenera oraz zgody lokalnego samorządu na udział w projekcie. Obecnie mamy w Lublinie dwa ośrodki: SP 21 oraz od ubiegłego roku, SP 51.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice