Wojewódzki Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Rzeszowie

• Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego powróciły na hale sportowe turnieje pomiędzy Siatkarskimi Ośrodkami Szkolnymi. W dniach 07-08.10.2013 r. na obiektach Zespołu Szkół nr 4 w Rzeszowie rozgrywany był Wojewódzki Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, w którym wzięły udział 4 drużyny z województwa podkarpackiego.

Wśród uczestników turnieju była drużyna gospodarzy - pierwsza klasa SOS. Rzeszów, pierwsza klasa SOS. Ropczyce, druga klasa SOS. Rzeszów i zaproszona drużyna z Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie. Przez dwa dni zawodnicy rywalizowali w grze o pierwsze miejsce w turnieju jak również trenerzy dokonali oceny pod względem sprawności motorycznej, oceny psychologicznej i oceny umiejętności technicznych. W pierwszym dniu zostały przeprowadzone testy sprawnościowe, w których oceniano min. zasięg w bloku, skok w dal z miejsca czy test siły ramion. Po południu drużyny mierzyły się w zdolnościach siatkarskich.

W meczu otwarcia spotkały się drużyny z Gimnazjum nr 4 w Rzeszowie, w którym zwyciężyła drużyna klasy drugiej wynikiem 2:1, a w poszczególnych setach 25:20, 17:25, 18:25.

W drugim meczu turnieju spotkały się drużyny z pierwszej klasy Gimnazjum nr 2 w Ropczycach z Gimnazjum Sportowym w Rzeszowie. Młodzi adepci obu zespołów wykazali się w tym spotkaniu dużym zaangażowaniem i zaciętością o czym świadczą wyniki drugiego i trzeciego seta, które kończyły się wynikami 25:22 i 25:23. Mecz po wyrównanej walce wygrała wynikiem 2:1 drużyna z Ropczyc.

Następne mecze rozegrały pierwsze klasy z rzeszowskiego Gimnazjum nr 7 i Gimnazjum nr 2 w Ropczycach. Podczas tej rywalizacji drużyna gospodarzy była wspierana przez liczne grono uczniów gimnazjum, którzy bardzo głośno dopingowali swoich szkolnych kolegów. Każde sety były bardzo zacięte i walka toczyła się punkt za punkt, a poszczególne sety były rozstrzygnięte w samych końcówkach. W tej rywalizacji górą byli uczniowie z ropczyckiego gimnazjum wygrywając 2:1.

W meczu rozpoczynającym drugi dzień zmagań klasa pierwsza Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie zmierzyła się z rzeszowskim Gimnazjum Sportowym, zdecydowanie przegrywając 3:0.

W meczu kończących rywalizację sportową Gimnazjum nr 2 w Ropczycach przegrało z drugą klasą Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie. Na zakończenie dwudniowych zmagań dla zawodników jak i wszystkich uczniów szkoły zostało zorganizowane spotkanie z zawodnikami Mistrza Polski w Siatkówce Asseco Resovi Rzeszów, którymi byli Fabian Drzyzga, Łukasz Perłowski i Dawid Konarski. Siatkarze zostali entuzjastycznie przywitani przez młodych zawodników. Mistrzowie Polskie, po kilkunastu minutowej rozmowie z uczestnikami spotkania, wręczyli pamiątkowe puchary dla drużyn uczestniczących w Wojewódzkim Turnieju Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.