WIELKI PECH REPREZENTANTKI POLSKI U21


Przygotowująca się do mistrzostw Europy reprezentacja Polski U21 siatkarek rozpoczęła zgrupowanie w Szczyrku. W kadrze nastąpiła zmiana, bo kontuzji doznała Julia Bińczycka, rozgrywająca.

Reprezentacja Polski U21 przygotowuje się do mistrzostw Europy, które zaczynają się 12 lipca we Włoszech. Na ostatnie zgrupowanie do Szczyrku przyjechało 14 zawodniczek. - Wszystkie są w dobrych nastrojach i bardzo dobrze pracują - opowiada trener Bartłomiej Piekarczyk. Przed drużyną dwa sparingi z reprezentacją Łotwy i wylot na turniej. Niestety, nie obyło się bez kłopotów, ponieważ konieczna była jednak zmiana w składzie. Powodem była kontuzja Julii Bińczyckiej. - Szkoda, bo na tej pozycji była rywalizacja - żałuje szkoleniowiec.

Okazało się, że u zawodniczki Developresu Rzeszów zdiagnozowano zmęczeniowe złamani kości strzałkowej i czeka ją kilka tygodni odpoczynku. Skład kadry uzupełniła Pola Janicka z SMS Szczyrk, która będzie alternatywą dla Martyny Łazowskiej. Pozostałem reprezentantki są zdrowe, wśród nich jest także Dominika Pierzchała, która wróciła po przerwie spowodowanej urazem. 

W mistrzostwach U21 Polska trafiła do grupy II, a jej przeciwniczkami będą w Andrii kolejno: Dania (12 lipca), Turcja (13 lipca) i Izrael (14 lipca).

Źródło: pzps.pl/ JAROSŁAW BIŃCZYK, FOT. PIOTR SUMARA

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice