UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO SOSW Pile odbyło się ogólnopolskie rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 Siatkarskich Ośrodków Szkolnych połączone z inauguracją działalności Powiatowej Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej.

Ranga uroczystości sprawiła, że w nowym – niezwykle funkcjonalnym obiekcie pojawiło się szerokie grono dostojnych gości. W roli gospodarzy wystąpili Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski i Grzegorz Witkowski – Dyrektor Liceum. Towarzyszyli im Grzegorz Piechowiak – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz wielkopolscy parlamentarzyści. Liczna była też delegacja szefów placówek oświatowych z powiatu pilskiego.

Środowisko Polskiej Siatkówki reprezentowali: Jacek Kasprzyk – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Krzysztof Felczak – Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS, Waldemar Wspaniały – Szef Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Izabela Bełcik  i Agnieszka Kosmatka – byłe znakomite reprezentantki Polski, Daniel Pliński i jego reprezentacja Polski U21 sposobiąca się w Pile do mistrzostw świata, Jarosław Kubiak – znakomity trener młodzieży. Naturalnie nie zabrakło też trenerów i koordynatorów programu SOS  przede wszystkim z Polski Północnej. Za pomocą łącz internetowych z uczestnikami uroczystości połączył się także Grzegorz Wagner – Dyrektor żeńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku.

W trakcie uroczystości przypomniano największe sukcesy polskich siatkarek i siatkarzy. Wiele z nich łączy się z postaciami z Piły.

Zwieńczeniem tego podniosłego wydarzenia dla Piły i Polskiej Siatkówki był turniej siatkarski o Puchar Starosty Pilskiego.

Edukację w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pobiera obecnie 10 000 dziewcząt i chłopców, w niemal 200 szkołach, pod kierunkiem prawie 600 nauczycieli i trenerów. W tym roku SOS rozpoczynają dziesiąty rok działalności.

Źródło: pzps.pl/ Janusz Uznański - Rzecznik PZPS

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice