TUTO LENTIS Z FINLANDII W OLSZTYNIE

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Po raz drugi, na zaproszenie UKS Chemik SMS Olsztyn z kilkudniową wizytą w stolicy Warmii i Mazur pojawiły się zawodniczki fińskiego pierwszoligowca TuTo Lentis, prowadzonego przez Mikko Raitisa.

Podobnie jak przed trzema laty, prawie tygodniowy pobyt zespołu z Finlandii został maksymalnie wykorzystany przez trenerów obu zespołów na wspólne treningi, sparingi oraz wymianę doświadczeń. 

Codziennie rano obie drużyny wspólnie trenowały, natomiast w sesjach wieczornych oraz przez cały weekend rozegrały kilka gier kontrolnych.

Podczas treningów polscy trenerzy pracowali indywidualnie z rozgrywającymi, a szkoleniowiec Finek poprowadził zajęcia skupiające się na defensywie oraz wykorzystaniu potencjału środkowych bloku.

Dla uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie spotkanie z bardzo dobrą organizacją defensywy oraz szybką, kombinacyjną grą naszych gości w ofensywie pozwoliło na pewno na wyciągnięcie wielu cennych wniosków na przyszłość.

Zespołowi z Finlandii życzymy powodzenia w nadchodzących rozgrywkach ligowych i zgodnie z zapowiedzią widzimy się za rok...


Trenerzy SOS ZSO 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie.

Maciej Dobrowolski, Piotr Stasiewicz

 
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice