Turniej wojewódzki SOS. dziewcząt w Małopolsce

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
W dniach 30-31 października starosądeckie Gimnazjum było gospodarzem Wojewódzkiego Turnieju SOS. dziewcząt. Wszystkie sprawdziany i mecze były rozgrywane na obiektach sportowych Gimnazjum w Starym Sączu.

W pierwszym dniu współzawodnictwa uczennice ośrodków SOS. z Oświęcimia, Krakowa i Starego Sącza zostały poddane pomiarom,  badaniom sprawności i obserwacjom umiejętności technicznych. Przy współpracy z Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu (Ośrodek SOS. dla uczennic ponadgimnazjalnych na Małopolskę), podczas sprawdzianów umiejętności technicznych została wykorzystana maszyna do wyrzutu piłek. Dzięki temu urządzeniu wszystkie zawodniczki miały takie same warunki przeprowadzenia sprawdzianu. Po zakończeniu sprawdzianów i obserwacji nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju, w którym uczestniczyli dyrektorzy starosądeckich szkół, w których zlokalizowane są klasy SOS (zarówno gimnazjum jak i liceum) oraz przedstawiciele władz samorządowych Starego Sącza.

Dokończenie rywalizacji nastąpiło drugiego dnia turnieju. Po przeciwnych stronach po raz pierwszy spotkały się uczennice klas pierwszych, a zawodniczki z klas drugich mogły zweryfikować swoje postępy oraz zrewanżować się za zeszłoroczne turnieje. Mecze były obserwowane przez koordynatora regionalnego Grzegorza Wagnera.

Dodatkową atrakcją miało być rozegranie meczu reprezentacji SOS. Małopolska z mistrzem Białorusi w kategorii młodziczek – Wiktoria Brześć. Jednak ze względu na przedłużające się mecze (zwłaszcza w kategorii klas 2 mecze były bardzo wyrównane), tylko zespół SOS. Stary Sącz przystąpił do meczu z ekipą z Białorusi. Po międzynarodowym meczu nastąpiło oficjalne zakończenie turnieju, a nagrody wszystkim klasom SOS. oraz wyróżniającym się zawodniczkom wręczali: v-ce dyrektor Gimnazjum w Starym Sączu Wioletta Nowak oraz  Grzegorz Wagner.

Wyniki techniczne:
klasy 1:

Kraków  - Oświęcim        3:0 (25;8  25;9  25;15)
Kraków  - Stary Sącz       3:0 (25;12  25;6  25;10)
Stary Sącz  - Oświęcim     2:1 (25;22  13;25  25; 23)

Klasyfikacja końcowa:
1.    Gimnazjum nr 46 Kraków – trener: Ryszard Pozłutko, wyróżnione zawodniczki: Magdalena Hołda, Ewelina Rosiek
2.    Gimnazjum Stary Sącz – trener: Jakub Kaliciecki,  wyróżnione zawodniczki: Kinga Olszak, Anna Pietrzak
3.    Gimnazjum nr 2 Oświęcim – trener: Przemysław Karaś, wyróżnione zawodniczki: Julia Klisiak, Klaudia Podstawa

klasy 2
Kraków  - Oświęcim        2:1 (21;25  25;20  25;19)
Kraków  - Stary Sącz       3:0 (25;20  29;27  25;23)
Oświęcim  - Stary Sącz     2:1 (25;19  25;17  24; 26)

Klasyfikacja końcowa:
1.    Gimnazjum nr 46 Kraków – trener: Magdalena Nowak, wyróżnione zawodniczki: Barbara Malinka, Patrycja Ziaja
2.    Gimnazjum nr 2 Oświęcim – trener: Krystyna Karaś, wyróżnione zawodniczki: Angelika Miemczok, Anna Mituta
3.    Gimnazjum Stary Sącz – trener: Janusz Pasiut,  wyróżnione zawodniczki: Paulina Tokarczyk, Joanna Pierzga

Turniej wzbudził duże zainteresowanie lokalnego środowiska i mediów. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów dość licznie przybyli i dopingowali swoich kolegów.


Tadeusz Wcześny
Koordynator SOS.

Za opóźnienie w publikacji przepraszamy.
Redakcja portalu

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice