TRWAJĄ PRACE KOMISJI CERTYFIKUJĄCEJ MŁODZIEŻOWE OŚRODKI SIATKARSKIE


W siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie trwają prace Komisji Certyfikującej Młodzieżowe Ośrodki Siatkarskie przed sezonem 2024/2025. Komisja składająca się z przedstawicieli Pionu Szkolenia, Pionu Rozgrywek Krajowych i Międzynarodowych, Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i Wydziału Rozgrywek przedstawi niebawem sprawozdanie zawierające analizę nadesłanej dokumentacji. Po akceptacji Sebastiana Świderskiego, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej poznamy laureatów poszczególnych wyróżnień, którzy zgłosili swoje aplikacje w procesie rejestracji.

Certyfikacją Młodzieżowych Ośrodków Siatkarskich jest to proces określający poziom organizacji i efektywności szkolenia młodzieży w piłce siatkowej halowej w Polsce w starszych kategoriach wiekowych U20 i U18. Certyfikowanie, poza przeglądem młodzieżowych ośrodków, będzie również inspiracją do podnoszenia poziomu szkolenia dziewcząt i chłopców oraz rozwoju trenerów w ośrodkach utworzonych porozumieniem klubów młodzieżowych i szkół ponadpodstawowych przy wsparciu Jednostek Samorządu Terytorialnego (JST).

Przypominamy, że certyfikacja Młodzieżowych Ośrodków Siatkarskich jest prowadzona oddzielnie dla ośrodków dziewcząt i chłopców. To otwarty i bezpłatny projekt dla wszystkich klubów realizujących szkolenie siatkarskie w Polsce, a jego celem jest przyznanie odznak: Złotego, Srebrnego bądź Brązowego Ośrodka PZPS.

W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej serdecznie dziękujemy wszystkim 22 ośrodkom pracującym z siatkarską młodzieżą za zgłoszenie swoich aplikacji i udział w projekcie.

Dedykowana zakładka: Certyfikacja Młodzieżowych Ośrodków Siatkarskich

Źródło: pzps.pl/MW

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice