TRENUJ Z MISTRZEM - TAURON WSPIERA MŁODYCH SPORTOWCÓW


Stowarzyszenie Wspieramy Polską Siatkówkę wraz z Partnerem wydarzenia – firmą TAURON Polska Energia, zorganizowały w Nysie specjalny trening  z mistrzami dla dzieci z Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Zajęcia odbyły się w hali sportowo-widowiskowej w Nysie i były jedną z imprez inaugurujących turniej finałowy o Puchar Polski w Piłce Siatkowej Kobiet.
 
Była to okazja do spotkania najmłodszych ze znanymi postaciami ze środowiska siatkarskiego. W treningu wzięło udział prawie stu młodych siatkarek i siatkarzy z SOS-ów.

Trening, obok koordynatorów SOS–ów poprowadzili Ryszard Bosek, Paweł Zagumny, Ireneusz Mazur i Marcin Prus. Na każdego uczestnika treningu czekało wiele niespodzianek, jedną z nich były bilety na mecze Turnieju Finałowego Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Kobiet, które rusza już w sobotę 7 marca w Nysie.

– Dzieci muszą wiedzieć, że w perspektywie są w stanie osiągnąć takie sukcesy, jak ja czy Paweł – mówi mistrz świata i mistrz olimpijski Ryszard Bosek. – To są ich początki, a my pokazując im drogę pozytywnie zarażamy ich siatkówką. Ze zdziwienie się zorientowałem, że te dzieci wiedzą kim jestem, zapewne od dziadków, bo przecież nie od ojców, od których jestem starszy. To dla mnie bardzo miłe, bo rodzice czy dziadkowie pamiętają – dodaje.

Dodatkowo gwiazdy treningu odwiedziły po południu miejscowy Dom Dziecka. – Ja powiem w ten sposób. Takie wizyty nie powinny zdarzać się tylko przy dużych imprezach, lecz powinny być zawsze. Dzieciaki potrzebują wsparcia i określonych wzorców. Sport jest jednym z tych elementów, które pozwalają się oderwać od rzeczywistości i zaszyć się coś zupełnie innego, w inny świat – podkreśla Marcin Prus.

„Trenuj z Mistrzem” to jedna z inicjatyw zorganizowanych w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców”. Ma ona na celu promocję zdrowego stylu życia oraz siatkówki. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym treningu.

Źródło: lsk.pls.pl/ Kamil Składowski/ fot. Piotr Sumara
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice