SUKCES WĘGROWIANEK

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Po raz dziesiąty Wieliczka była organizatorem Finału Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt, która została rozegrana w dniach 10-12 czerwca 2019 r. na hali Solnego Miasta. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 14 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne : Kalisz, Dąbrowa Górnicza, Oświęcim, Łańcut, Ostrowiec Świętokrzyski, Braniewo, Malbork, Węgrów, Łódź, Police, Rumia, Zbąszynek, Wieliczka, Sandomierz.

Wszystkie zespoły podzielone zostały na 4 grupy (dwie grupy 4 drużynowe i dwie grupy 3 drużynowe) Nasz zespół został wylosowany do grupy A, w której znalazły się następujące zespoły: Police, Zbąszynek, Malbork, Węgrów. W grupie wygraliśmy wszystkie mecze.

Węgrów – Police 2:1

Węgrów- Zbąszynek 2:0

Węgrów – Malbork 2:0

W ćwierćfinale przegrałyśmy z Łańcutem 2:0. Był to ciężki mecz dla naszych siatkarek tym bardziej, że Łańcut miał jeden mecz mniej rozegrany (był w grupie, w której było trzy zespoły). Potem spotkałyśmy się z Braniewem i po zaciętej walce przegrałyśmy 2:1. O miejsce 7 walczyłyśmy z Malborkiem mimo walki do ostatniej piłki przegrałyśmy 2:0 ostatecznie plasując się na 8 miejscu. Był to bardzo wartościowy turniej. Z przemyśleniami do dalszej pracy udajemy się na zasłużony odpoczynek.

Ostateczna klasyfikacja drużyn : Kalisz, Dąbrowa Górnicza, Oświęcim, Łańcut, Ostrowiec Świętokrzyski, Braniewo, Malbork, Węgrów, Łódź, Police, Rumia, Zbąszynek, Wieliczka, Sandomierz.

Skład drużyny zwycięskiej : Chybicka Zuzanna, Daniluk Paulina, Jabłonowska Oliwia, Jarmoc Weronika, Kania Dorota, Karnicka Monika, Lipińska Andżelika, Parzyszek Kamila, Pazio Małgorzata ( kapitan) , Plewka Aleksandra, Powierza Julia, Rudnicka Kamila, Staniszewska Iga, trener Monika Skórka, Małgorzata Kozieł.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice