SOS W ELBLĄGU - PATRONAT DWÓCH KLUBÓW

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Tym razem czas na Elbląg

Jesteśmy razem od początku istnienia projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Wszystko zaczęło się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu, właśnie tam udało się utworzyć klasy sportowe. Dokładnie pamiętamy,jak program wszedł w życie, jak raczkował, a dzisiaj jest to olbrzymie przedsięwzięcie, którego celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki. Jest to możliwe dzięki dobrej pracy z młodzieżą i dotychczasowym sukcesom sportowym  Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Truso” Elbląg. Te sukcesy to:      

    - 2004/2005 srebrny medal MP młodziczek(Tomaszów Lubelski, Andrzej Jewniewicz),  

    -2007/2008 srebrny medal MP młodziczek (Mońki, Aleksandra Pietrulewicz, Kazimierz Stankiewicz),

    -2008/2009 IV miejsce w MP młodziczek (Legionowo, Aleksandra Pietrulewicz, Kazimierz           Stankiewicz),

   -2010/2011 IV miejsce w MP kadetek (Tomaszów Mazowiecki, Kazimierz Stankiewicz, Aleksandra     Pietrulewicz),

   -2003/2004 VIII miejsce w MP młodziczek (Tychy, Andrzej Jewniewicz),

   -2014/2015 VIII miejsce MP kadetek (Proszowice, Wojciech Samulewski),

   - liczne finały mistrzostw Polski w piłce siatkowej plażowej, półfinały, ćwierćfinały i coroczne medale mistrzostw województwa warmińsko – mazurskiego w różnych kategoriach wiekowych

  - oraz medale kadr wojewódzkich zdobywane przez nasze zawodniczki w turniejach TNO czy OOM.

Niemniej jednak dla nas największym sukcesem sportowym jest wychowanie wielu siatkarek, które są lub były reprezentantkami Polski, zawodniczkami grającymi na szczeblu ekstraklasy i pierwszej ligi:

Joanna Wołosz (reprezentantka Polski juniorek i seniorek, Imoco Volley Conegliano)

Aleksandra Kruk (reprezentantka Polski)

Tamara Gałucha (Kaliszuk) (reprezentantka Polski, Ks DevelopRes Rzeszów)

Jowita Jaroszewicz (UKS Jedynka Tarnów)

Joanna Kocemba (AZS UNI Opole)

Aleksandra Szczygłowska (BKS Stal Bielsko-Biała)

Obecnie po reformie szkolnictwa realizację programu SOS przejęła Sportowa Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków. Udało się utworzyć dwie żeńskie akademie siatkówki, które prowadzą Aleksandra Pietrulewicz i Regina Jurczak oraz oddział VII klasy sportowej prowadzonej przez Wojciecha Samulewskiego. To była również świetna okazja do otwarcia męskiego oddziału SOS. I to nam się udało! Mamy już akademię SOS i klasę sportową, którą prowadzi Piotr Kowal. Tak jak w sytuacji żeńskiej siatkówki patronackim Klubem jest Międzyszkolny Klub Sportowy „Truso”, to w sytuacji męskiej został nim Integracyjny Klub Sportowy „Atak”, który może się już pochwalić licznymi sukcesami na arenie ogólnopolskiej w siatkówce halowej oraz plażowej.

Głównym celem naszej pracy było i jest w dalszym ciągu propagowanie piłki siatkowej wśród dzieci i młodzieży ze szkól podstawowych Elbląga  i jego okolic. Aktywna praca skautingowa pozwala utworzyć klasy sportowe przy wsparciu organu prowadzącego, czyli Urzędu Miasta Elbląg,. Wspiera on nasze działania promocyjne, czego przykładem jest świetna organizacja ostatniego Ogólnopolskiego Turnieju Talentów, która miała miejsce dokładnie rok temu. Mamy cichą nadzieję, że ponownie uda się zorganizować OTT w naszej miejscowości, co jeszcze bardziej rozpropaguje piłkę siatkową w mieście i okolicach,.Chcemy,aby nasza dyscyplina była jedną z priorytetowych dla naszych włodarzy.

Na pewno nie możemy zapomnieć o szczeblu centralnym, czyli o II lidze kobiet, gdzie nasz zespół startuje od wielu lat, co jest świetnym poligonem doświadczalnym dla naszych młodych uczennic oraz pozostałych zawodniczek z województwa warmińsko – mazurskiego.

Cel,jaki stawiamy sobie w nadchodzących latach to otwarcie szkoły mistrzostwa sportowego lub oddziałów mistrzostwa sportowego.

Wszystkie chętne osoby zapraszamy do elbląskiego SOS przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 oraz do Klubów patronackich. Serdecznie zapraszamy na nasze media społecznościowe.

                                                                                        Wojciech Samulewski


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice