SIATKARZ Z USA DUSTIN WATTEN ODWIEDZIŁ WYCHOWANKÓW SOS W V LO W RADOMIU

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

To było fantastyczne popołudnie z siatkówką w radomskiej szkole średniej. Mury V LO im. Traugutta w Radomiu odwiedzili siatkarze z PlusLigi, w tym Dustin Watten, libero zespołu LUK Lublin.

Dustin to Amerykański siatkarz, grający obecnie w naszej PlusLidze. Przed laty reprezentował barwy Cerrad Enea Czarnych Radom. Teraz gra w zespole z Lublina. Ale nie zapomniał o "radomskich korzeniach". W wolnym czasie odwiedził siatkarskie liceum w Radomiu, gdzie szkolą się kolejne pokolenia siatkarskich adeptów.

Spotkanie z Dastinem zorganizowały nauczycielki języka angielskiego z V LO Sylwia Makuch i Małgorzata Grochowiecka przy współudziale trenerów Łukasza Staniewskiego i Pawła Jakubiaka. Dustin oprócz konwersacji w języku angielskim z uczniami, przeprowadził też trening z zawodnikami Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, działającego w radomskiej placówce. Oprócz siatkarza z USA w zajęciach uczestniczyli Jakub Wachnik, wychowanek Czarnych, absolwent V LO , a obecnie czołowy zawodnik pliusligowego LUK-u Lublin oraz Piotr Filipowicz, również absolwent siatkarskiego ośrodka w Radomiu, asystent trenera i fizjoterapeuta Radomki Radom.

Spotkanie z zawodnikami było też okazją promocji kolejnej klasy sportowej, działającej w V LO od skrzydłami ministerialnego programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Taka klasa powstanie w "Traugucie" w roku szkolnym 2022/20023.

- Będzie to klasa SOS -u o profilu matematyczno - geograficzno - angielskim. Oprócz zdobywania nauki na danym poziomie edukacji, siatkarze będą doskonalić umiejętności z zakresu piłki siatkowej. Treningi z zawodnikami prowadzą trenerzy RCS -u Czarnych Radom, a właśnie z tym klubem V LO współpracuje - powiedział Łukasz Staniewski, jeden z nauczycieli wychowania fizycznego w V LO i trener pracujący z wychowankami ośrodka siatkarskiego w Radomiu.

Kandydaci do klasy siatkarskiej muszą wziąć udział w teście sprawności fizycznej. Terminy egzaminów sportowych odbędą się 1 czerwca 2022 roku o godz. 14, dodatkowe terminy to 27 czerwca (godz. 12) oraz 8 sierpnia (godz. 12). Próba sprawności fizycznej zostanie przeprowadzona w hali V LO im. Traugutta przy ul. Traugutta 52a. Test sprawności podzielony jest na dwie części. To próby sprawności ogólnej i specjalnej. Są to przewrót w przód i w tył, zasięg w wyskoku obunóż z rozbiegu, bieg po tzw. kopercie, odbicia oburącz sposobem górnym i dolnym, atak z własnego podrzutu oraz zagrywka.

Warto dodać, że aby wziąć udział w testach kandydaci muszą posiadać zgodę rodzica na udział w egzaminie sprawności fizycznej (załącznik dostępny na stronie internetowej szkoły) lub aktualne badania od lekarza medycyny sportowej.

Więcej informacji na ten temat będzie można uzyskać podczas Dni Otwartych V LO, które odbędą się w dniach 22 - 23 kwietnia 2022, lub poprzez witrynę internetową www.vlo-traugutt.radom.pl.

Radosław Olchowski

Łukasz Staniewski

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice