SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10 W SUWAŁKACH

Siatkarski Ośrodek Szkolny w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach

W Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach funkcjonują oddziały sportowe w każdym roczniku: od klasy 4 do klasy 8. Ośrodek współpracuje z Suwalskim Uczniowskim Klubem sportowym Siatkówki, który jest klubem patronackim. W klubie szkoleni są zawodnicy od kategorii minisiatkówki „dwójek” do juniora. Zarówno klub, ośrodek i szkoła współpracują z MKS Ślepsk Malow Suwałki. Baza sportowa składa się z hali sportowej, sali gimnastycznej, basenu, siłowni, auli zaadaptowanej na potrzeby minisiatkówki, boiska wielofunkcyjnego tartanowego, dwóch boisk do siatkówki plażowej oraz pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej. W projekcie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych udział bierze 3 nauczycieli.

W ostatnich sezonach drużyny z Suwałk zdecydowanie wiodą prym w województwie. W sezonie 2018/2019 zdobyli tytuł Mistrza Województwa w kategorii juniorów, kadetów, młodzików oraz w minisiatkówce „dwójek” i „czwórek”. Jedynie w kategorii „trójek” zdobyli drugie miejsce w województwie. Byli organizatorem Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów, Kadetów i Młodzików. Jedynie drużyna juniorów uzyskała awans do Półfinału Mistrzostw Polski, w którym zajęła 4 miejsce. W minisiatkówce „dwójek” dwie ich drużyny uzyskały awans do Finału Ogólnopolskiego w Zabrzu, w którym zajęły 4 i 9 miejsce. W rozgrywkach SZS zdobyli tytuł Mistrza Województwa igrzysk dzieci oraz tytuł mistrza województwa igrzysk młodzieży szkolnej.

W sezonie 2019/2020 zdobyli pierwsze miejsca w Mistrzostwach Województwa w kategoriach junior, kadet i młodzik. Niestety rozgrywki Kinder + Sport nie odbyły się. Rozgrywki Szkolnego Związku Sportowego nie zakończyły się.