Siatkarki GLKS Nadarzyn w trakcie przygotowań do sezonu

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Młodziczki i kadetki GLKS Nadarzyn rozpoczęły treningi w Nadarzynie przed obozami w: Białej Podlaskiej ( 26VII-5VIII ) i w austriackich Alpach ( 13-27 VIII ). Obecnie do młodziczek i kadetek trenujących w Białej Podlaskiej dołączyła najmłodsza grupa biorąca udział w tegorocznych obozach organizowanych przez klub, najmłodsze z nich skończyły 7 lat!

W dniach 17-23.07.2017 odbył się siatkarski obóz sportowy w Karpaczu akademii rocznik 2005 i młodsze. Był to pierwszy etap przygotowań do nadchodzącego sezonu, kolejny obóz w sierpniu w Mikoszewie.

W Karpaczu Nadarzynianki odbyły sześć treningów na hali SMS Karpacz oraz uczestniczyły w wyprawach górskich po Karkonoszach. Młode siatkarki bardzo dobrze przepracowały pierwszy obóz chodząc po górach i trenując na sali, odbyły także testy kontrolne. Uczestniczyły w wykładach dotyczących zasad zdrowego żywienia i modelu diety sportowca.

Dziewczęta podczas wycieczek górskich zdobywały różne szczyty oraz odwiedziły schroniska na głównych szlakach Karkonoszy. Akademiczki zobaczyły takie miejsca jak: Biały Jar, Kopa, Równia pod Śnieżką, Spalona Strażnica, Słonecznik, Pielgrzymi, Polana, Świątynia Wang, Domek Myśliwski, Samotnia, Strzecha Akademicka, Złotówka, Dom Śląski, Nad Łomniczką, Śnieżkę. Po ciężkich wyprawach dziewczęta zregenerowały swoje siły w basenach termalnych w Cieplicach.

Był czas na ciężki trening jak również na dodatkowe atrakcje. W trakcie spaceru po Karpaczu nasze podopieczne odwiedziły  Park Miniatur, gdzie po raz pierwszy zdobyły Śnieżkę. Akademiczki przeszły w Parku 2,5 tys. kilometrów (miniaturowych). Udały się również do Muzeum Zabawek, gdzie mogły zobaczyć zabawki, którymi bawili się ich rodzice, a nawet dziadkowie i pradziadkowie oraz zabawki współczesne. W Muzeum Sportu i Turystyki poznały wiele regionalnych ciekawostek związanych ze sportowcami pochodzącymi z okolicznych terenów. Dziewczęta zobaczyły sprzęt sportowy (narty Kamila Stocha, koszulkę Adama Małysza, medale Renaty Mauer) i ratowniczy (strój ratownika GOPR). W muzeum mogły zobaczyć eksponaty i pamiątki związane z rozwojem sportu i turystyki oraz ochrony przyrody na terenie Karkonoszy.

Duch Gór dotrzymał obiecanego po przyjeździe do Karpacza słowa i opiekował się naszą grupą przez cały okres naszego pobytu. Dbał o pogodę i bezpieczeństwo w trakcie naszych wycieczek. Dziewczęta wróciły do domu uśmiechnięte i zadowolone.

                                                                                          Cała kadra życzy udanych i bezpiecznych wakacji.

                                                                                                                               Dominika LeśniewiczDzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice