PODSUMOWANIE TURNIEJÓW MIEJSKICH KINDER JOY OF MOVING SEZONU 2022/23


W 29. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving na etapie Turniejów Miejskich zagrało ponad 4 505 drużyn i ponad 20 tysięcy zawodniczek i zawodników!

Przypomnijmy, że KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero w Polsce. U podstaw programu leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom oraz młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, iż w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. W Polsce program KINDER Joy of moving prowadzony jest od 2007 roku, a hasło mu towarzyszące – NIECH RADOŚĆ ZAWSZE WYGRA! – odkrywa przed nami jego formułę, która oparta jest przede wszystkim na zabawie oraz radości jaką daje bycie aktywnym.

Turnieje Miejskie są pierwszym z czterech etapów rozgrywek KINDER Joy of moving. Zawody w danym województwie rozgrywane są w różnych miejscowościach. Warto zaznaczyć, że każde województwo rozgrywa je według własnego opracowanego systemu i w ustalonych terminach. Najlepsze drużyny z Turniejów Miejskich uzyskiwały awans do II etapu, czyli Eliminacji Wojewódzkich.

Po ostatnich dwóch trudnych sezonach spowodowanych pandemią koronawirusa rozgrywki przeznaczone dla młodych adeptów siatkówki mogły być już rozgrywane bez większych przeszkód. Cieszy niezwykle to, że do rozgrywek ponownie zgłosiło się ponad 20 tysięcy młodych zawodniczek i zawodników. 

- Po zakończeniu pandemii wszyscy odetchnęliśmy z ulgą. Mogliśmy już spokojnie planować rozgrywki bez obaw, że będziemy musieli je odwoływać lub przekładać na późniejsze terminy. Cieszymy się, że tak duża grupa młodych zawodniczek i zawodników chce grać w siatkówkę. Z ogromną przyjemnością organizujemy je dla najmłodszych miłośników siatkówki. To co jest niezmienne i daje nam motywację do dalszej pracy, to uśmiech dzieci podczas zawodów. Widzieliśmy jak ważne i cenne są dla nich te rozgrywki - powiedział Jakub Wlaźlik, koordynator rozgrywek KINDER Joy of moving w województwie łódzkim.

Turnieje Miejskie rozgrywane były od września praktycznie do marca. W Turniejach Miejskich zagrało łącznie 4 505 drużyn (2 694 dziewcząt i 1 811 chłopców), co dało łączną liczbę 20 517 uczestników (13 117 zawodniczek i 7 400 zawodników).

Podobnie jak w poprzednich latach daje się zauważyć, że do rywalizacji w rozgrywkach KINDER Joy of moving zgłasza się dużo więcej drużyn dziewcząt i to w każdej kategorii, zarówno "2", "3" i "4".

Wśród 16 województw od lat w czołówce utrzymuje się województwo śląskie. To właśnie w tym regionie do zawodów zgłasza się bardzo duża liczba dzieci. W sezonie 2022/23 w Turniejach Miejskich w kategorii dziewcząt zagrało 1 106 zespoły i  4695 zawodniczek, a w kategorii chłopców rywalizowało 648 drużyny i 3 044 zawodników. Łącznie zgłosiło się 1 754 zespoły i 7 739 zawodniczek i zawodników.

Na drugim miejscu uplasowało się województwo wielkopolskie. W Wielkopolsce również w większej liczbie do zawodów zgłaszają się drużyny dziewcząt. W sezonie 2022/23 zagrało ich ponad dwa razy więcej, niż chłopców. W kategorii "2", "3", "4" dziewcząt do rywalizacji na poziomie Turniejów Miejskich zgłosiło się 410 zespołów i 1 713 zawodniczki. Natomiast w kategorii chłopców zapisało się 187 drużyn i zagrało 800 młodych adeptów siatkówki. Dało to łącznie liczbę 597 zespołów i 2 513 zawodniczek oraz zawodników.

Na drugim miejscu uplasowało się województwo mazowieckie. Na Mazowszu również w większej liczbie do zawodów zgłaszają się drużyny dziewcząt. W sezonie 2022/23 zagrało ich ponad dwa razy więcej, niż chłopców. W kategorii "2", "3", "4" dziewcząt do rywalizacji na poziomie Turniejów Miejskich zgłosiło się 315 zespołów i 1 231 zawodniczki. Natomiast w kategorii chłopców zapisało się 172 drużyn i zagrało 655 młodych adeptów siatkówki. Dało to łącznie liczbę 487 zespołów i 1 886 zawodniczek oraz zawodników.

Na trzecim miejscu w zestawieniu największej liczby zgłoszeń do Turniejów Miejskich uplasowało się województwo mazowieckie. W kategoriach dziewcząt w zawodach uczestniczyło 315 drużyny i rywalizowało 1 231 zawodniczek, a w kategorii chłopców 172 zespołów i 655 zawodników, co dało łączną liczbę 487 ekip i 1 886 zawodniczek i zawodników.

Warto również wspomnieć o województwie małopolskim oraz łódzkim. W pierwszym wspominanym regionie w kategoriach dziewcząt w zawodach uczestniczyło 295 drużyny i rywalizowało 1 140 zawodniczek, a w kategorii chłopców 160 zespołów i 642 zawodników, co dało łączną liczbę 455 ekip i 1 782 zawodniczek i zawodników. Natomiast drugim, czyli łódzkim - łącznie zagrało 1 118 zawodniczek i zawodników, ale tysiąc młodych adeptów siatkówki w Turniejach Miejski jest naprawdę dobrym wynikiem.

Niezwykle ważne jest to, że w każdym województwie widać, iż z roku na rok do Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving zgłasza się coraz większa liczba uczestników.

Ponadto, po raz pierwszy raz ramach rozgrywek KINDER Joy of moving na poziomie wojewódzkim rozgrywane były turnieje w kategorii "single". W pierwszym etapie, czyli w Turniejach Miejskich zagrało 344 zawodniczek i 219 zawodników!

Podsumowanie ilościowe Turniejów Miejskich KINDER Joy of moving w sezonie 2022/23
"2" dziewcząt - 1 594 drużyn/4 624 zawodniczek
"3" dziewcząt - 1 041 drużyn/4 508 zawodniczek
"4" dziewcząt - 734 drużyn/3 958 zawodniczek

"2" chłopców - 838 drużyn/2 419 zawodników
"3" chłopców - 602 drużyn/2 787 zawodników
"4" chłopców - 371 drużyn/2 194 zawodników

Łącznie:
"2", "3", "4" dziewcząt: 2 694 drużyn/13 117 zawodniczek
"2", "3", "4" chłopców: 1 811 drużyn/7 400 zawodników
Razem: 4 505 drużyn/20 517 zawodniczek i zawodników

Klasyfikacja województw po Turniejach Miejskich w sezonie 2022/23
1. woj. śląskie
2. woj. wielkopolskie
3. woj. mazowieckie
4. woj. małopolskie
5. woj. łódzkie
6. woj. zachodniopomorskie
7. woj. podlaskie
8. woj. kujawsko-pomorskie
9. woj. podkarpackie
10. woj. lubelskie
11. woj. pomorskie
12. woj. warmińsko-mazurskie
13. woj. lubuskie
14. woj. opolskie
15. woj. dolnośląskie
16. woj. świętokrzyskie

Pragniemy przypomnieć, że Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywane są pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.Pragniemy przypomnieć, że Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywane są pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja sportowa oraz promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia i ich rodzin.

Obecnie w Polsce na program KINDER Joy of moving składa się aż siedem ogólnokrajowych i całorocznych projektów edukacyjno-sportowych, opartych na metodologii JOY OF MOVING. Wszystkie realizowane są przez Grupę Ferrero we współpracy z partnerskimi organizacjami sportowymi – Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Polskim Związkiem Tenisowy, Polskim Związkiem Żeglarskim i Fundacją Moniki Pyrek oraz pod honorowym patronatem instytucji państwowych – Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Tak szeroka obecności programu KINDER Joy of moving w naszym kraju powodowana jest chęcią pokazania najmłodszym, że każda dyscyplina sportu niesie ze sobą wiele radości, a próbowanie różnych form aktywności może pozytywnie wpływać na nasz rozwój oraz samopoczucie. Inicjatywna Ferrero odpowiada na trzy cele Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju do 2030, stworzonej przez ONZ: dobre zdrowie i jakość życia (3), dobra jakość edukacji (4) i partnerstwo na rzecz celów (17).

Więcej informacji: https://minisiatkowka.pl/

Źródło: pzps.pl/ Katarzyna Porębska/ minisiatkowka.pl

Dyskusje użytkowników
1 komentarze

Cieszy taki aktywny udział młodych ludzi.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice