PODSUMOWANIE 2018: MINIKADETKI DRUGIE W MISTRZOSTWACH EEVZA


Reprezentacja Polski zdobyła srebrny medal w rozegranych od 13 do 16 grudnia w Olecku mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA) minikadetek z rocznika 2004 i młodszych.  W turnieju zagrały: grupa A - Gruzja, Łotwa, Rosja, Ukraina, a w B - Białoruś, Estonia, Litwa i Polska. 

W decydującym spotkaniu Rosja pokonała Polskę 3:0. Wcześniej nasz zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Krowiaka bez straty seta wygrał z Estonią, Litwą i Białorusią. Rosja awansowała do mistrzostw Europy w tej kategorii. Polska o awans walczyć będzie w kwietniowych kwalifikacjach.

Ostatnim etapem przygotowań do turnieju było zgrupowanie w Olecku, które rozpoczęło się 7 grudnia. – W Olecku zastaliśmy dobre warunki do pracy i wypoczynku. Do dyspozycji mieliśmy bardzo fajną salę – powiedział polski szkoleniowiec.

Andrzej Krowiak wielokrotnie podkreślał, że „zawodniczki z tego rocznika stoją na początku reprezentacyjnej drogi.” - Stawiają one pierwsze kroki w grze w drużynie narodowej. Widać postęp jakiego dokonały w ciągu ostatnich miesięcy – powiedział. 

Praca z tym rocznikiem rozpoczęła się latem 2017 roku. – W konsultacjach i zgrupowaniach wzięło udział blisko 50 zawodniczek. Selekcja trwała półtora roku – podkreśla Andrzej Krowiak.

W 2018 roku kadrowiczki trenowały i rozegrały sparingi z Białorusią podczas kampów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Białej Podlaskiej. Były na konsultacjach w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich COS w Giżycku oraz Cetniewie. W międzyczasie wzięły udział w zwycięskim turnieju w Czechach, gdzie pokonały gospodynie i Węgierki po 3:1 oraz Słowaczki 3:2. Brały też udział w zgrupowaniu w Szczyrku, gdzie rozegrały sparingi ze Słowacją.

Wyniki Polski w mistrzostwach EEVZA:
Polska - Estonia 3:0 (25:22, 25:18, 25:20)
Polska - Litwa 3:0 (25:14, 25:12, 25:14)
Polska - Białoruś 3:0 (26:24, 25:11, 25:23)
finał: Rosja - Polska 3:0 (25:14, 25:16, 25:14)

Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy Wschodniej w Olecku:

rozgrywające:
Pola Janicka, Julia Żelazek

atakujące:
Patrycja Łagida, Julia Kleszcz

środkowe:
Aleksandra Gołębiowska, Magda Stambrowska, Aleksandra Filip

przyjmujące:
Joanna Chorąża (kapitan), Julia Bartczak, Karolina Staniszewska, Natalia Bandurska, Julia Lenik

libero:
Weronika Matysiak, Angelika Gawlik

Sztab szkoleniowo-medyczny:
Andrzej Krowiak – trener
Jarosław Łukaszkiewicz - II trener
Maciej Ostaszewski - asystent trenera
Paweł Wieczorkowski – fizjoterapeuta
Dominik Posmyk – statystyk
Marek Kwieciński - kierownik ekipy

Źródło: pzps.pl/EUGENIUSZ ANDREJUK, FOT. J.KUNICKI,

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice