PIOTR GRABAN: WIDZIAŁEM DUŻO ZDOLNEJ MŁODZIEŻY


W sezonie PlusLigi 2019/20 Piotr Graban będzie asystentem Andrei Anastasiego w ONICO Warszawa. W minionych rozgrywkach był drugim trenerem u włoskiego szkoleniowca w Treflu Gdańsk. - Anastasi jest jednym z najlepszych trenerów na świecie - podkreśla Piotr Graban. - Dlatego bardzo cieszę się, że mogę pracować u boku tak wybitnego szkoleniowca.

Co jest najważniejsze dla Andrei Anastasiego w pracy z zespołem? - Stworzenie dobrej atmosfery, intensywność treningu oraz budowa planu szkoleniowego na sezon - odpowiada bez chwili namysłu Piotr Graban. 

Piotr Graban ma za sobą dwa lata pracy w Wielkiej Brytanii. Prowadził zespół IBB Polonia Londyn, z którym zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju oraz Puchar Anglii. Był też finalistą pucharowych rozgrywek. - Pobyt w Londynie był zupełnie innym doświadczeniem - mówi Piotr Graban. - Zagraliśmy też w Pucharze Challenge, gdzie zajęliśmy dziewiąte miejsce. Zespoły angielskie są półprofesjonalne. W dzień zawodnicy pracują, a popołudniami trenują.

Piotr Graban po raz pierwszy jest na obozie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i od razu stał się ich wielkim fanem. - Jest bardzo dobra organizacja. Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej. Widziałem dużo utalentowanej młodzieży, która nie mam wątpliwości, że z czasem stanowić będzie o sile kadr narodowych - zakończył Piotr Graban.

Źródło: pzps.pl/ Eugeniusz Andrejuk

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice