PGE STAWIA NA WSPARCIE ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY

PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała umowę z Legionowskim Towarzystwem Siatkówki „Legionovia” i została Głównym Sponsorem grup dziecięcych i młodzieżowych Legionovii. Dzięki wsparciu PGE 150 dzieci w wieku 7-19 lat będzie rozwijać swoje umiejętności i pasje sportowe.

Jako minister obrony narodowej przywiązuję wielką wagę do kondycji i sportu wyczynowego żołnierzy. Wspieram i dopinguję żołnierzy sportowców, którzy są wzorem i inspiracją dla innych, szczególnie młodych pasjonatów sportu. Dlatego też z ogromną satysfakcją śledzę zaangażowanie sportowe zawodniczek LTS „Legionovia”. Mają pasję, hart ducha, ogromny zapał i wytrwałość, aby realizować sportowe marzenia. Jestem przekonany, że zespół doskonale wykorzysta wsparcie udzielone przez PGE Polską Grupę Energetyczną. To inwestycja w naszą wspólną przyszłość. Mam nadzieję, że zaowocuje ono jeszcze większymi sukcesami sportowymi – powiedział Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

PGE jest znanym i cenionym w Polsce sponsorem sportu. Od lat współpracujemy z profesjonalnymi drużynami wielu dyscyplin sportowych. Wsparcie rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży jest dla nas coraz ważniejszym obszarem zaangażowania sponsorskiego. Zawarta dzisiaj umowa, dzięki której 150 dzieci w wieku 7-19 lat będzie rozwijać swoje umiejętności i pasje sportowe jest tego potwierdzeniem. PGE wesprze również rozwój kultury fizycznej dzieci i młodzieży Fundacji Akademii GKS Bełchatów, gdzie będzie ćwiczyć 400 podopiecznych – informuje prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski

-To dla nas wielki zaszczyt, że wznawiamy współpracę z PGE – powiedział Prezes Zarządu LTS Legionovia Konrad Ciejka – To z logo PGE Polskiej Grupy Energetycznej na koszulkach sięgaliśmy po największe sukcesy w historii klubu i zrobimy wszystko, by tę tradycję kontynuować.

Legionowskie Towarzystwo Siatkówki „Legionovia” to akademia siatkarska, która w rankingach Ministerstwa Sportu z lat 2014-2019 została uznana za najlepszy młodzieżowy klub siatkarski. W tym okresie podopieczne Klubu wywalczyły dwanaście medali Mistrzostw Polski, w tym dziesięć najcenniejszych. Ponadto, klub jako pierwszy w Polsce sięgnął po złoto Mistrzostw Polski Juniorek pięć razy z rzędu a także jako pierwszy w jednym roku został Mistrzem Polski w trzech różnych kategoriach wiekowych.

Wychowanki i absolwentki LTS „Legionovia” stanowią dziś o sile reprezentacji Polski i najsilniejszych polskich klubów. Naukę w Legionovii pobierały m.in. Malwina Smarzek-Godek, Klaudia Alagierska, Alicja Grabka, Aleksandra Rasińska, Zuzanna Górecka i wiele innych znakomitych zawodniczek.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice