OLESNO PONOWNIE NA SIATKARSKIEJ MAPIE OPOLSZCZYZNY

Olesno wraca po przerwie na siatkarską mapę w województwie opolskim. Ruszyło szkolenie dzieci i młodzieży w tym mieście. W nowy projekt weszły osoby spośród trenerów, które mają za sobą starze w młodzieżowej siatkówce. Zorganizowanie turnieju mini siatkówki było dowodem na to, że praca zaczyna się od dołu. Udział w turnieju wzięły zespoły z ośrodków SOS z Wielunia, Nysy i Milicza. Mamy nadzieję na zbudowanie szkoły która będzie aspirowała do wejścia w projekt w ciągu dwóch lat.

Klub Cocon Korona Olesno był organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej w kategoriach dwójek i trójek dziewcząt i chłopców im. Mariana Dachowskiego (o tym innym razem jak zbierzemy materiał) pod patronatem Burmistrza Olesna pana Sylwestra Lewickiego.

W turnieju udział wzięło w sumie 29 zespołów z Wielunia (WKS Wieluń), Nysy (SP3 Nysa), Milicza (UKS Dwójka Milicz) i gospodarze Cocon Korona Olesno. Po rozlosowaniu grup turniejowych i krótkim otwarciu przez prezesa klubu Marka Kwiecińskiego przystąpiono do rozgrywek. A te były nad wyraz zacięte i emocjonujące. Kilka godzin rywalizacji w swoich grupach, półfinałach i finałach i dobrnęliśmy do końca i podsumowania Turnieju. W kilku przypadkach potrzebne było liczenie ratio, bo o wygraniu, czy miejscach na podium decydował niekiedy 1 punkt. 

Przy wręczaniu upominków (Pucharów Medali i Nagród) ufundowanych przez Urząd Miasta Olesna obecny był sekretarz Gminy Janusz Wojczyszyn i to on dokonał ceremonii zakończenia turnieju w imieniu Burmistrza. Podziękował obecnym zawodnikom i trenerom za walkę oraz już teraz zaprosił na kolejny turniej. Turniej ten nie odbyłby się bez pomocy ze strony naszego partnera firmy "Cocon Systemy komputerowe" i Urzędu Marszałkowskiego w Opolu oraz naszych zawodników. Za sędziowanie odpowiedzialni byli młodzicy trener Tatiany (Mateusz, Tomek, Bartek L, Krzysiek, Nikodem, Adam, Bartek M, Filip, Bartek U, Kuba S i Maciek S), dzięki panowie

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice