OGÓLNOPOLSKA AKCJA WIGILIA BEZ PLASTIKU - DOŁĄCZCIE I WY!

Zachęcamy zawodników i trenerów z całej Polski, a także naszej Akademii do udziału w Ogólnopolskiej Akcji „Klasowa Wigilia bez plastiku”. Niech podczas klubowych wigilii zapanuje świąteczna atmosfera, przyjazna dla naszego środowiska. Nasza szkoła Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni oraz znajdujące się w niej klasy akademii SOS dołączyły do tej akcji, czekamy na pozostałych. Na czym polega akcja?

Proponujemy, aby wszystkie organizowane Wigilie w klubie, szkole, odbyły się bez używania plastikowych talerzyków, kubeczków czy sztućców, a namawiamy, aby wszyscy przynieśli ze sobą szklane naczynia, talerzyki i kubki oraz metalowe sztućce.

Dlaczego? Bo plastikowe talerze, widelce i kubki będą używane przez każdą osobę zaledwie 2-3 godziny, a w środowisku niestety rozkładać będą się od 100 do 1000 lat. Poza tym, po plastikowej wigilii, jedna klasa jest w stanie zapełnić plastikowymi odpadami ogromny wór na śmieci, a jak w szkole jest 37 klas… to mamy 37 ogromnych worków. A szkół w całej Polsce jest ponad 35 tys. Łatwo policzyć, ile worków odpadów powstanie w ciągu jednego dnia, w ciągu zaledwie kilku godzin.

Głównym celem akcji jest wspólne ograniczenie ilości plastikowych odpadów – im ich mniej, tym lepiej dla naszego środowiska i przyszłych pokoleń. Ważne jest, aby każdemu uświadomić, że jego odpowiedzialne działania mogą przyczynić się do zmniejszenia degradacji naszego środowiska, w tym zmniejszenia się ilości wyprodukowanych odpadów. Działajmy tu i teraz, aby nasza planeta była "zielona".

,,Każda mała rzecz, każdy mały gest, każda mała akcja liczy się, by ratować naszą planetę".

Razem możemy więcej!
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice