NABÓR DO II LO W WĘGROWIE Z HISTORIĄ W TLE

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Nabór do II LO w Węgrowie z historią w tle.

,,Nike z Węgrowa” to tytuł książki Sławomira Kindziuka dokumentującej historię siatkówki kobiecej w Węgrowie.

Początki Nike wiążą się z rywalizacją dwóch trenerów z dwóch węgrowskich podstawówek Andrzeja Doktorskiego z SP 1 Węgrów i Zbigniewa Krzyżanowskiego (dzisiaj szef szkolenia SOS) z SP 2 Węgrów. Z rywalizacji zwycięsko wyszła SP 2, a trener został twórcą wielu sukcesów siatkarek wywodzących się z dwójki: 21 medali zdobytych na Mistrzostwach Polski juniorek, kadetek, młodziczek i Szkolnego Związku Sportowego ( Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Mistrzostwa Międzyszkolnych Klubów Sportowych)

W szkole tworzono kolejne klasy sportowe, sukcesów przybywało zaowocowało to awansem do II ligi seniorek w 1991 r., następnie w 1992 do I i w 1998 do ekstraklasy. W składzie drużyny, która wywalczyła awans znalazło się 8 zawodniczek, które pierwsze kroki stawiały w Szkole Podstawowej nr 2.

Dzisiaj młode pokolenie siatkarek z zapałem realizując program szkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (szkoła funkcjonuje w programie od 4 lat) chce dorównać najwybitniejszej siatkarce z Węgrowa Marioli Zenik (11 medali MMP z Nike, 295 meczów w reprezentacji Polski seniorek, złoto i brąz Mistrzostw Europy), a trenerkami są byłe zawodniczki Nike:

Małgorzata Kozieł ( 7 medali MMP),

Barbara Murawska (reprezentantka Polski seniorek – 43 mecze, 4 medale w rozgrywkach seniorskich)

- Robert Kupisz związany z Nike od 1991 roku (11 medali MMP).

Szkolenie w SP 2 rozpoczęło się na maleńkiej salce (wymiary 10x10), następnie po przenosinach do nowego budynku treningi odbywały się na korytarzu szkolnym.

Dzisiaj szkoła dysponuje bardzo dobrymi warunkami do treningu, pełnowymiarowa hala 45-30 m. (po remoncie 2019) z nawierzchnią teraflex, salki fitness, siłownia, stadion LA z boiskiem na sztucznej trawie.

Pierwsze mecze Nike rozgrywało w salce 20x10 w Zespole Szkół Zawodowych w Węgrowie. Dzisiaj to Zespół Szkół Ponadpodstawowych, w skład, którego wchodzi II LO Węgrów. 1 września 2012 roku w szkole powstał Siatkarski Ośrodek Szkolny.  W jednym miejscu dziewczęta z całego woj. mazowieckiego nie tylko uczą się, mieszkają (na miejscu internat ze stołówką) a także trenują. Szkoła posiada oprócz wymienionej salki również halę 50x30, stadion LA z boiskiem piłkarskim, korty tenisowe, salkę do fitness i siłownię. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrektorów szkoły J. Bauma i J. Nowotniaka siatkarki mają doskonałe warunki do rozwijania swoich talentów. Odbywało się tu też wiele imprez SOS: regionalna konferencja szkoleniowa trenerów, mazowieckie i regionalne turnieje SOS, regionalne konsultacje kadr SOS.

Uczennice z II LO są podstawowymi zawodniczkami dzisiejszej Nike (8 w składzie sezon 2019/2020) .

Treningi prowadzą kolejna wychowanka Nike Monika Skórka (4 medale MMP), M. Kozieł oraz Barbara Murawska, która od nowego roku szkolnego obejmie kolejną klasę pierwszą.

Dyrekcja szkoły zaprasza na testy sprawności fizycznej, które odbędą 23.05.2020 godz.12.00 oraz 15.06.2020 godz.17.00 w hali sportowej ZSP w Węgrowie przy ulicy Bohaterów Warszawy 10. Szkoła oferuje bezpłatne zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie i rozbudowany program stypendialny. Sportowo bardzo dobre warunki treningowe, możliwość gry w szeregach PMKS Nike Węgrów w grupach młodzieżowych, a dla wyróżniających się dziewcząt, grę w zespole seniorek, gdzie opiekę fizjoterapeutyczną sprawuje kolejna wychowanka Nike Małgorzata Kupisz (7 medali MMP z Nike).

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice