MŁODZI SIATKARZE Z UKRAINY W SOS RYBNIK

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Do Rybnika przyjechali z tygodniową wizytą młodzi siatkarze (11-16 lat) z Baru koło Winnicy w Ukrainie. Ukraińscy siatkarze przyjechali na zaproszenie władz samorządowych Rybnika, które zapewniły im pobyt w Ośrodku Sportowym w Rybniku-Kamieniu natomiast część kulturalną i sportową przygotował i zrealizował Siatkarski Ośrodek Szkolny  SP 10 w Rybniku we współpracy z TS Volley Rybnik.

Program sportowy był bardzo bogaty i obejmował wspólny trening w trzech grupach wiekowych, wyjazd na inauguracyjny mecz PlusLigi Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice oraz Mecz Przyjaźni. Oprócz tego Ukraińcy codziennie trenowali na udostępnionej im sali sportowej.

Wspólny trening w trzech grupach wiekowych został zrealizowany równocześnie na trzech sektorach. Na prośbę trenerek gości (z chłopakami przyjechały tylko panie, nie było ani jednego mężczyzny) trening poprowadzili polscy trenerzy. Siatkarzom ukraińskim trening bardzo się podobał co było zasługą m.in. ciepłego przyjęcia ich przez naszych siatkarzy.

Mecz Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice to kolejne wielkie przeżycie naszych gości. Zobaczyli siatkówkę na wysokim poziomie z udziałem mistrzów olimpijskich i wicemistrzów świata. Po meczu Ukraińcy zostali zaproszeni na parkiet i mogli sobie zrobić zdjęcie z siatkarzami. Szczególnie cenili sobie zdjęcie z pochodzącym z Ukrainy Jurijem Gladyrem.

Z kolei Mecz Przyjaźni został zorganizowany na najwyższym poziomie, był profesjonalny spiker, oprawa muzyczna, poczęstunek dla zawodników, trenerów i gości, upominki. Przed meczem odśpiewane zostały hymny Ukrainy i Polski. Wszystkie grupy wiekowe (mini siatkówka, młodzicy i kadeci) miały okazję zaprezentować się na boisku. Wynik był nieważny ale sportowa dusza kazała walczyć o każdy punkt. Gwoli ścisłości także w tej kwestii nasi siatkarze okazali się bardzo gościnni.

Panie trenerki i młodzi siatkarze byli bardzo zadowoleni z pobytu w Rybniku i z możliwości oderwania się chociaż na krótki czas od ponurej rzeczywistości.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice