MAŁY OŚRODEK Z WIELKIM SERCEM

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych powstał w Polsce w 2012 roku. W województwie lubelskim trzy ośrodki: Lublin, Świdnik i Kraśnik w szkoleniu chłopców były prekursorami Programu. 

Piękne obiekty sportowe, hala sportowa im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku wprawiała w zachwyt i nutę zazdrości trenerów i instruktorów odwiedzających Szkołę. Nauczyciele Mieczysław Biernacki, Mateusz Stępniak i Michał Wojcieszkiewicz byli realizatorami Programu SOS i jednocześnie trenerami w MKS Kraśnik. 

Udział w projekcie stwarza ogromne możliwości rozwoju dla dzieci i młodzieży, a także trenerom. Wiedza, jaką  zdobywają podczas szkoleń Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pozwala na nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji i budowanie warsztatu trenerskiego na doświadczeniu znakomitej kadry trenerskiej zapraszanej systematycznie na konferencje.  

Dopełnieniem całego przedsięwzięcia jest sprzęt sportowy, trenażery treningowe, piłki i wiele innych gadżetów siatkarskich w które regularnie doposażane są ośrodki. Obecnie po reformie oświaty SOS w Kraśniku realizowane jest w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II. 

Jako trener i nauczyciel, duże nadzieje pokłada Michał Wojcieszkiewicz, który z V klasą rozpoczął siatkarską przygodę. Bardzo duży udział w tym procesie mają władze samorządowe  miasta oraz Dyrekcja Szkoły, które wspierają działania i stwarzają tym samym fundament do solidnej pracy z młodzieżą. Jesteśmy pełni optymizmu, że nawiążemy do pięknych tradycji siatkarskiego Kraśnika, a szkolona przez nas młodzież będzie zasilała takie wybitne kluby jak: Resovia Rzeszów, RCS Czarni Radom, MOS Wola Warszawa, ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

Jesteśmy małym ośrodkiem. Dajemy całe serce w procesie kształcenia najlepszych siatkarzy i wiemy, że udział w projekcie otwiera przed najlepszymi zawodnikami nowe szanse na rozwój i grę na najwyższym poziomie. Każdy indywidualny sukces naszego wychowanka jest dla nas ogromną satysfakcją i siłą napędową do dalszego działania.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice