MAŁGORZATA NIEMCZYK: APETYTY NA PEWNO WZROSŁY


- Po dobrych występach w Siatkarskiej Lidze Narodów apetyty na kolejne sukcesy kobiecej reprezentacji na pewno wzrosły. I trudno temu się dziwić. Nasza drużyna robi postępy i gra coraz lepiej - mówi mistrzyni Europy z 2003 roku, posłanka Ziemi Łódzkiej, Małgorzata Niemczyk.

Przed nami jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń w polskiej siatkówce - od 2 do 4 kwietnia rozegrany zostanie we Wrocławiu kwalifikacyjny turniej do igrzysk olimpijskich w Tokio. Zagrają zespoły Polski, Portoryko, Serbii i Tajlandii. Awans wywalczy tylko zwycięzca. Przypomnijmy, że po wycofaniu się Kuby z udziału w interkontynentalnych kwalifikacjach, Polski Związek Piłki Siatkowej podjął skuteczne starania o zorganizowanie turnieju w Polsce, a przychylność dla projektu wyraziły władze samorządowe Wrocławia.

- Atutami polskiej drużyny są dobra zagrywka i blok. Mamy też mocne skrzydła z Malwiną Smarzek. Magdzie Stysiak brakuje jeszcze ogrania, ale ta młoda zawodniczka wiele już potrafi - podkreśla Małgorzata Niemczyk i dodaje, że słabą stroną biało-czerwonych "jest nieregularne przyjęcie, a dziewczyny często gubią punkty bezpośrednio z tego elementu."

- Skoro dostałyśmy szansę po wycofaniu Kuby, to trzeba zrobić wszystko, żeby ją wykorzystać. Zawodniczki na pewno są tego świadome - mówi Małgorzata Niemczyk. Portoryko, Tajlandia a szczególnie Serbia (wicemistrzynie olimpijskie, mistrzynie świata), to drużyny wyżej notowane od biało-czerwonych – odpowiednio 13., 14. i 1. miejsca w aktualnym rankingu FIVB (Polska na pozycji 26.).

- Słyszę jak mówi się o Serbii, a trzeba pamiętać, że ekipy Portoryko i Tajlandii przykecą do Wrocławia, żeby walczyć i zdobyć awans. Są to na pewno groźne zespoły, potrafiące grać w siatkówkę. Polska w ostatnim roku na pewno poczyniła postępy. W tym sezonie świetnie zaprezentowała się w turnieju w Montreux i Lidze Narodów, w której zajęła piąte miejsce. A mogła być wyżej. Niewiele przecież w meczach z USA i Brazylią zabrakło, żeby znaleźć się w czwórce - przypomina mistrzyni Europy z 2003 roku.

Znakomita przed laty siatkarka spotkała się ostatnio z uczestniczkami kampów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Białej Podlaskiej. Małgorzata Niemczyk podkreśliła, że jak tylko jej czas i obowiązki pozwalają, to chętnie spotyka się z młodzieżą. - Gdy tylko dostanę zaproszenie, to odwiedzam Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Poprzednio byłam na kampach w Kielnarowej, teraz przyjechałam do Białej Podlaskiej. Warunki do pracy i wypoczynku na terenie miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego są znakomite. Młodzież ma do dyspozycji dwie hale, a w każdej są po cztery boiska - powiedziała.

Terminarz spotkań Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 we Wrocławiu:

Piątek, 02.08
17:00 Serbia – Tajlandia
20:30 Polska – Portoryko

Sobota, 03.08
17:00 Serbia – Portoryko
20:30 Polska – Tajlandia

Niedziela, 04.08
17:00 Tajlandia – Portoryko
20:30 Polska – Serbia

Bilety: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/turniej-kwalifikacyjny/

Źródło: pzps.pl/  Eugeniusz Andrejuk, fot. Marek Kwieciński


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice