LEKCJA WF Z MISTRZEM W MALBORKU

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Lekcja WF-u z Mistrzem to ogólnopolska inicjatywa społeczna, prowadzona pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki. W ramach akcji, w całej Polsce organizowane są zajęcia wychowania fizycznego prowadzone przez wybitnych sportowców. Sportowcy ubrani w barwy narodowe przeprowadzają cykl treningów właściwych dla dyscyplin, które uprawiają. 

Gościem malborskiej Akademii SOS była Izabela Bełcik - wielokrotna reprezentantka kraju, dwukrotna mistrzyni Europy w Piłce Siatkowej. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wykładu na temat kształtowania charakteru przy pomocy szeroko rozumianego sportu. Siatkarka opowiadała o swojej karierze, wzlotach i upadkach oraz o drodze do sukcesu. Dzieci uczestniczące w spotkaniu zadawały wiele pytań.

W kolejnej części Mistrzyni przeprowadziła zajęcia z młodymi adeptkami siatkówki, na co dzień uczącymi się w malborskich szkołach podstawowych uczestniczących w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Podczas treningu demonstrowanych było wiele ciekawych gier i zabaw uczących podstawowych elementów piłki siatkowej. W nagrodę za aktywny udział uczestnicy mieli możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. Ustawiła się również długa kolejka po autografy.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice