LEGIONOWSKA KOPALNIA DIAMENTÓW

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Legionowska kopalnia diamentów

Szkolne Ośrodki Siatkarskie w Legionowie działają z sukcesami już od ładnych kilku lat. Od czasu powstania wyszkoliły one wiele siatkarek, które dziś występują na seniorskich parkietach nie tylko w Legionowie, lecz w całym kraju i poza jego granicami.

Szkolenie w ramach SOS prowadzone jest w Szkole Podstawowej nr 8 i Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej. W sztabie trenerskim zatrudnieni są tacy szkoleniowcy, jak Wojciech Lalek, Paweł Kowal, Jakub Bokuniewicz i Martyna Lenkiewicz. Stała współpraca z najlepszym (wg rankingów Ministerstwa Sportu) żeńskim młodzieżowym klubem ostatnich pięciu lat LTS Legionovia pozwala na prowadzenie szkolenia o najwyższej możliwej jakości, co owocuje doskonałymi wynikami sportowymi.

Uczennice legionowskiego SOS w barwach LTS od 2014 roku wywalczyły pięć tytułów Mistrzyń Polski Juniorek, cztery tytuły Mistrzyń Polski Kadetek i jeden Mistrzyń Polski Młodziczek. Dwie młodsze z wymienionych kategorii wiekowych mogą pochwalić się również brązowymi medalami Mistrzostw Polski. Przed dwoma laty sięgnęły one również po tytuł Mistrzyń Polski Szkół Gimnazjalnych 2018.

W Szkole Podstawowej nr 8 i w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej stworzono warunki, dzięki którym szkoleniowcy mogą pracować indywidualnie z zawodniczkami w małych grupach. Obie szkoły otrzymały z programu SOS dużo sprzętu wykorzystywanego na co dzień przez trenerów i zawodniczki. Postępy siatkarek są stale monitorowane poprzez okresowo przeprowadzane testy i sprawdziany progresu. Co roku podopieczne SOS Legionowo powoływane są do regionalnych kadr i na kampy SOS. Trenerzy natomiast korzystają z oferowanych przez program szkoleń regionalnych i ogólnopolskich.

Nabory do klas objętych programem SOS stale trwają. Najłatwiej można dowiedzieć się o ich szczegółach za pośrednictwem klubu LTS Legionovia pisząc email na adres biuro@legionovia.pl . Właśnie w ten sposób rozpoczęła się siatkarska przygoda wielu wychowanek legionowskich trenerów. Wśród absolwentek wymienić można między innymi: reprezentantki Polski: Malwinę Smarzek-Godek i Alicję Grabkę, zawodniczki klubów z ekstraklasy Aleksandrę Rasińską, Adrianę Adamek, Monikę Gałkowską, Klaudię Alagierską czy grające w ligach akademickich w Stanach Zjednoczonych Aleksandrę Rojecką, Paulinę Sobolewską i Aleksandrę Hamudę.

Trenerzy legionowskiego SOS i LTS Legionovia podkreślają, że stworzenie tak fantastycznych warunków szkolenia i osiągnięcie bezprecedensowych wyników sportowych z ostatnich pięciu lat nie byłoby możliwe, gdyby nie otwartość i pomoc dyrekcji obu szkół. SP nr 8 i Liceum Ogólnokształcące w Legionowie kultywują piękne tradycje siatkarskie i stanowią wspaniały wzór do naśladowania dla innych szkół!

 
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice