Konferencje szkoleniowe Siatkarskich Ośrodkow Szkolnych w Spale

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W piątek 29 listopada w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale zainaugurowano cykl czterech konferencji regionalnych Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.


Pierwsi do kursokonferencji przystąpili nauczyciele, koordynatorzy oraz fizjoterapeuci z województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. W sumie do Spały przybyło ponad 80 osób. Zajęcia rozpoczęły się w piątek o godzinie 15.30. Konferencję szkoleniową zainaugurował trening praktyczny na hali prowadzony przez doświadczonych trenerów. Grzegorz Wagner prezentował nauczanie rozegrania, Zbigniew Krzyżanowski ataku, natomiast Krzysztof Felczak przyjęcia.  A to wszystko dla trzech grup wiekowych: młodzika, kadeta i juniora. Uczestnicy zadawali dużo pytań, wdawali się w dyskusję z prowadzącymi, wymieniali doświadczeniami i spostrzeżeniami. Na pewno każdy nauczył się czegoś nowego. Tego samego dnia po kolacji uczestnicy poddali się treningowi relaksacyjnemu.  

Następnego dnia zajęcia rozpoczęły się już o godzinie 8.45. Tematem przewodnim były tak zwane „słowa klucze”, które należy kierować do młodych adeptów siatkówki. Hala ponownie została podzielona na 3 części. Tym razem jednak to uczestnicy kursokonferencji prezentowali swoje ćwiczenia, a przyglądali się temu i ewentualnie poprawiali: Grzegorz Wagner (ćwiczenia dotyczące wystawy), Tomasz Wasilkowski (atak) oraz Krzysztof Felczak (przyjęcie). Po ponad czterech godzinach spędzonych na hali wszyscy udali się na obiad. Przerwa nie trwała długo gdyż już o 15 zaczęły się kolejne zajęcia. Complex 1 – akcent – wystawa poprowadził Grzegorz Wagner, natomiast Complex 1 – akcent- atak Tomasz Wasilkowski. Następnie przyszła pora na cykl wykładów znanego fizjoterapeuty Ryszarda Biernata. Tematami były: miednica, biodro – centrum naszego ciała, kompleks barkowy – mobilizacja, biodro – mobilizacja.

W niedzielę rano o 8.30 uczestnicy zebrali się na szkoleniu z programu statystycznego Click&Scout. Zajęcia dotyczące organizacji grupy ciekawie poprowadził trener koszykówki Mariusz Świerk, natomiast o pozyskiwaniu funduszy opowiadała Bernadetta Tkacz. Na zakończenie szkolenia  uczestnicy obejrzeli  pokazowy trening uczniów spalskiego SMS-u.

Teraz do Spały przyjechała kolejna grupa nauczycieli i trenerów. Tym razem z województw łódzkiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

- Cały czas poszukujemy nowych możliwości oddziaływania na naszych nauczycieli pozyskiwania nowych ciekawych ludzi którzy pomogą nam w realizacji naszego ambitnego projektu. Nauczyciele podchodzą do tych spotkań z dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że przełoży się to na jeszcze skuteczniejsze prowadzenie zajęć ze swoimi grupami oraz da im impuls do poszukiwania kolejnych talentów w swoim środowisku – powiedział Szef Szkolenia SOS. Zbigniew Krzyżanowski.

Zakończenie cyklu konferencji nastąpi w dniu 12 grudnia. 

Karolina Szewczyk 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

Foto: Marek Bykowski

Dyskusje użytkowników
1 komentarze

Konferencja bardzo udana.Moim zdaniem ( i nie tylko ),formuła konferencji - każdy REJON osobno,sprawdziła się.Takie rozwiązania należy w przyszłości kontynuować !

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice