JAKUB GŁUSZAK TRENEREM REPREZENTACJI POLSKI U21 KOBIET


Jakub Głuszak odebrał z rąk Sebastiana Świderskiego, prezesa PZPS, nominację na trenera reprezentacji kobiet U21. Trzon kadry stanowić będą siatkarki, które w ubiegłym sezonie, pod wodzą Wiesława Popika sięgnęły po brązowy medal mistrzostw Europy.

Trener Jakub Głuszak pracuje w E.Leclerc MOYA Radomka Radom, gdzie pełni funkcję asystenta trenera. W poprzednich latach pracował również w Grot Budowlanych Łódź, a także w Chemiku Police, w którym był I trenerem. W swoim CV ma także doświadczenie pracy w węgierskiej Vasas Óbuda Budapeszt oraz w tamtejszej kadrze narodowej.

Ze względu na zmiany w kategoriach wiekowych powstała nowa reprezentacja U21, w której znajdą się dziewczęta z rocznika 2003 i młodsze, w tym między innymi brązowe medalistki mistrzostw Europy 2022.

- Jestem niezwykle podekscytowany, że zostałem nominowany na trenera reprezentacji U21 kobiet. Wiem, że przede mną duża odpowiedzialność za prowadzenie kadry, ale cieszę się, że będę miał możliwość podjęcia się tego zadania. Obiecuję, że wraz ze sztabem, który będzie ze mną współpracował, dołożymy wszelkich starań, żeby dziewczyny podnosiły swoje umiejętności i realizowały cele, które będziemy sobie zakładali – powiedział Jakub Głuszak, nowy trener reprezentacji U21 kobiet.

Ciepłe słowa w stronę nowego selekcjonera skierował Krzysztof Felczak, dyrektor Pionu Szkolenia PZPS – Kuba jest trenerem z ogromnym doświadczeniem, który miał okazję pracować w najlepszym zespole w Polsce, w reprezentacji Węgier i mam nadzieję, że przełoży to na pracę z powierzoną mu grupą. Chcielibyśmy by parę dziewczyn z tej kadry, dzięki swojej pracy i doświadczeniom, rozwinęło się na tyle, aby mogły otworzyć sobie drogę do reprezentacji seniorskiej.

-  Kadra U21 stanowi bezpośrednie zaplecze dla naszej pierwszej reprezentacji. Będzie to więc dla Kuby okazja do wymiany doświadczeń z trenerem Stefano Lavarinim, jego sztabem i zawodniczkami oraz wsparcia w szkoleniu tych reprezentantek, które w trakcie długiego sezonu kadrowego będą zostawały w kraju – dodał.

Kadra Polski U21 już na początku czerwca zawita do Szczyrku, gdzie rozpocznie pierwsze zgrupowanie. Tę grupę czekają dwie imprezy główne, czyli lipcowe kwalifikacje do przyszłorocznych ME U22 i sierpniowe mistrzostwa świata U21, które odbędą się w Meksyku.

Patronem młodzieżowych reprezentacji Polski jest PKN ORLEN. 

Źródło: pzps.pl/ Anna Daniluk

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice