Eliminacje do Ligi Mistrzyń w Szkole Sportowej w Rzeszowie

Tylko trzech setów potrzebowały siatkarki Developresu SkryRes Rzeszów, żeby uporać się z izraelskim zespołem Hapoel Kfar Saba. Wygrały 3:0 i zapewniły sobie awans do 3. rundy Ligi Mistrzyń.

Początek spotkania rozpoczął się lepiej dla siatkarek Developresu, bo od prowadzenia 2:0. Przyjezdne szybko odrobiły straty i po ataku Mariny Galperiny był remis 3:3. Chwilę potem do głosu doszła Magdalena Hawryła. Najpierw skutecznie zaatakowała, a potem zablokowała japońską siatkarkę Nakamurę i było już 7:5. Gospodynie pomnażały swoją przewagę (13:7), a o czas poprosił szkoleniowiec izraelskiego zespołu. Na niewiele się to zdało, bo siatkarki Developresu miały już siedem oczek w zapasie (16:9). Później swoje punkty dorzuciła jeszcze Magdalena Hawryła, a wprowadzona zadaniowo Jelena Blagojević zanotowała na swoim koncie as serwisowy (20:13). Siatkarki Hapoelu zaczęły odrabiać straty. Velikkiy skutecznie kiwnęła w środek parkietu, a Lorenzo Micelli wziął czas dla swojej drużyny (21:18). Zbyt czytelne było dogranie Kaczorowskiej, co wykorzystały Izraelki stawiając skuteczny blok. Gdy Anna Velikiy zdobyła punkt z zagrywki o kolejny czas poprosił szkoleniowiec Developresu (23:21). Piłkę setową dał blok Andrushko i Żabińskiej, a rzeszowianki wygrały pierwszą partię 25:21.

Drugi set rozpoczął się podobnie, jak w pierwszej partii od prowadzenia Developresu 2:0. Odchylona od siatki Rousseaux trafiła prosto w siatkę (2:2). Trwała walka punkt za punkt aż do stanu 10:13, Helić uderzyła za daleko w out, a izraelska ekipa po raz pierwszy objęła trzy punktowe prowadzenie. Siatkarki Developresu szybko doprowadziły do remisu (13:13), a czas wziął szkoleniowiec Hapoelu. Rzeszowianki nadal kontynuowały dobrą passę (16:14). Znowu Developres musiał walczyć na przewagi (16:16, 18:18). Skutecznym atakiem ze środka popisała się Katarzyna Żabińska i mieliśmy wynik 23:18. Adela Helić zakończyła asem serwisowym tą odsłonę 25:19, a w całym meczu było już 2:0. To oznaczało, że siatkarki Developresu zagrają w 3. rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzyń ze słoweńskim zespołem Nova KBM Branik Maribor.

Początek trzeciej partii to wyrównana gra po obu stronach (2:2, 4:4). Julia Andrushko wykorzystała swój czas na boisku. Najpierw dobry blok-out, a potem spokojnie przebiła w pole po złym przyjęciu Hapoelu (6:4). Rzeszowianki jeszcze bardziej powiększyły swoją przewagę. Andrushko wręcz szalała na zagrywce. Na tablicy widniał wynik 12:7, a czas dla swojego zespołu był zmuszony wziąć Chen Hymelfarb. Gospodynie grały jak z nut i na drugą przerwę techniczną prowadziły już 16:9! Izraelski zespół nie poddał się i próbował ugrać coś w tym secie. Błąd popełniła Gajewska, która nie potrzebnie dotykała piłki, gdy była jeszcze po stronie rywalek (17:12). Potem skutecznie zapunktowała Żabińska (22:15) i Hawryła asem serwisowym dała nam piłkę meczową. Siatkarki Developresu wygrały tego seta 25:15, a całe spotkania 3:0. Udało się – rzeszowski zespół awansował i zagra w 3 . rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń!!

Developres SkyRes Rzeszów – Hapoel Kefar Sawa 3:0 (25:21, 25:19, 25:15)

Developres SkyRes: Kaczmar, Hawryła, Helić, Rousseaux, Żabińska, Kaczorowska, Sawicka (libero) oraz Gajewska, Andruszko, Blagojević.

Hapoel: Correa, Nakamura, Goncalves, Kopilovitch, Galperina, Velikiy, Erez (libero).