Bełchatów przoduje w regionie

W dniu 6 marca 2014 roku zespoły chłopców i dziewcząt Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie uczestniczyły w Mistrzostwach Rejonu w piłce siatkowej. Turniej odbył się w hali sportowej w Działoszynie.

W turnieju dziewcząt udział wzięły zespoły z Gimnazjum nr 3 w Radomsku, Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim, Gimnazjum w Rząśni oraz Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie.

U chłopców wystąpiły zespoły oparte na klubach w swoich miejscowościach (poza Radomskiem) i tak Gimnazjum w Pajęcznie (Libero Pajęczno), Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim ( Volley 5 Piotrków) Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie (SOS) i Gimnazjum nr 3 w Radomsku.

Turniej odbywał się na trzech sektorach i grali jednocześnie chłopcy i dziewczęta. Po bardzo zaciętych meczach z których 5 zakończyło się wynikami 2-1, zajęliśmy pierwsze miejsce i to jest o tyle zaskakujące że chłopcy S,O,S PG 4 w Bełchatowie są uczniami klasy II.

Wygraliśmy wszystkie mecze w stosunku 2-1. Bardzo trudno było w pierwszym meczu gdzie byliśmy o włos od porażki. Później należą się słowa uznania dla chłopaków bo z meczu na mecz i seta na set grali coraz pewniej.

Niestety naszym dziewczynom tym razem nie udało się awansować bo przegrały mecz z Gimnazjum nr 3 z Radomska 1-2 i to zadecydowało o zajęciu drugiego miejsca.