Złoty Młodzik zachdniopomorskiego z Pyrzyc

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pyrzycach przy ulicy Rejtana szkoleni w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych grający w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Siatkowej jako LMKS Żak-Espadon Pyrzyce zdobyli pierwsze miejsce w województwie zachodniopomorskim w rozgrywkach Młodzików.

W Kołobrzegu w dniach 24-25 marzec 2018 roku odbył się Finał Mistrzostw województwa Pierwsze zachodniopomorskiego w piłkę siatkową chłopców w kategorii Młodzik. W turnieju tym udział wzięły zespoły z: Drawska, Darłowa, Koszalina, Kołobrzegu, Szczecin-Świnoujście i Pyrzyc. Zawodnicy LMKS Żak-Espadon Pyrzyce wygrali wszystkie mecze po 2-0 zdobywając drugi raz z rzędu mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego i wywalczyli awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski które odbędą się w Krotoszynie w dniach 13-15 kwietnia 2018 roku.

Turniej w Kołobrzegu był najlepszym występem zespołu LMKS Żak-Espadon w dotychczasowym sezonie. Zwycięstwa były zdecydowane a z 6 kategorii wyróżnień 4 przypadły naszym zawodnikom.

Najcenniejsza nagroda najlepszego gracza turnieju MVP otrzymał Szymon Pawicki, najlepszym atakującym został Marcel Pszczoła, rozgrywającym turnieju Wiktor Siwek, środkowym Michał Borecki. Wszyscy trenerzy byli zgodni że cały zespół powinien być wyróżniony.

Skład zespołu: Szymon Pawicki, Marcel Pszczoła Wiktor Siwek, Michał Borecki, Adrian Marek, Jakub Pietrzak, Jakub Balcerczak, Kacper Kacprzak, Bartek Stawiarski, Tytus Osękowski i libero Kacper Dzięgielewski.

Trener: Kępka Andrzej.