ZŁOTO W KATEGORII U 14 JEDZIE DO NADARZYNA

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniach 27-29.12.2019 r. odbył się międzynarodowy turniej w Pradze pod nazwą Prague Volleyball Games (PVG). W zawodach wzięło udział 89 zespołów dziewcząt i chłopców, podzielonych na kategorie U 12, U 14, U 16, U 19. Mecze odbywały się w 4 obiektach na 15 sektorach.

GLKS Nadarzyn zagrał w kategorii U 14, w której wzięło udział 19 zespołów m.in. z Austrii, Estonii oraz Czech. W pierwszej fazie turnieju dziewczęta rozegrały w grupie 4 mecze z zespołami Studio Sport (2:0), V K Jirkov (2:1), Volejbal Usti nad Labem, z.s. „B” (2:1) oraz Chlumec nad Cidlinou (2:0). Pewnie awansowały z pierwszego miejsca. 

W ćwierćfinale zmierzyły się z zespołem SK Tats /Estonia wygrywając 2:0. Półfinał to rewanż z zespołem VK Jirkov, tym razem nadarzynianki od samego początku narzuciły swój styl gry i znacząco wygrały w dwóch setach. Ostatni  mecz finałowy został przeprowadzony w międzynarodowej oprawie. Zostały odśpiewane hymny narodowe. Zawodniczki po wyczytaniu wybiegły na parkiet i rozpoczęła się walka o złoty medal.

 W tym meczu Polska( GLKS Nadarzyn)pokonała zespół – Czech (TJ Jiskra Havlickuv Brod) 2:0. Występujące po raz pierwszy w tym turnieju nadarzynianki otrzymały złote medale z rąk Jakuba i Martina Lebla. MVP polskiego zespołu została Maja Krzemińska. 

Zespół z Nadarzyna pod wodzą trenerek  Dominiki Leśniewicz i Ewy Nowak wystąpił w składzie Wiktoria Zantonowicz, Wiktoria Leśniewicz, Antonina Dośpiał, Magdalena Jureńczyk, Maja Krzemińska, Aleksandra Bajan, Zuzanna Moczulska, Weronika Urbańska, Barbara Sarnowska, Aleksandra Grzelak, Weronika Derus, Barbara Basińska.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice