Zgrupowanie Kadry Polski U16/U17. Test-mecze z Czechami

Od wtorku 4.grudnia trwa kolejne zgrupowanie Kadry Polski U16/U17. Tym razem pracujemy w Nowym Dworze Mazowieckim, który gościł również reprezentacje Polski seniorów przed wylotem na Mistrzostwa Świata 2018.

Zgrupowanie zaplanowano do 13.12.2018 a podczas pracy miedzy innymi trzy oficjalne sparingi z reprezentacją Czech oraz mecze z MOS WOLA Warszawa. Po tych test-meczach będziemy dopracowywali formę i dyspozycję siatkarską. Pracowali nad budowaniem mentalnej strony - zwycięzców oraz regeneracją i ładowaniem akumulatorów. Następnie udamy się do Armenii gdzie w dniach 15-18.12.2018 zagramy w Erywaniu Mistrzostwa Europy Wschodniej EVVZA. Będące jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Europy chłopców rocznika 2003.

Pierwszy mecz zagraliśmy 5.12.2018 (środa) i wygraliśmy 3:1 (23:25,25:23,25:22,25:18).
6.12.2018 (czwartek) odbył się kolejny mecz, który wygraliśmy 3:0 w setach (25:16,25:22,25:17) Na ostateczny wynik dzisiejszego spotkania mogła mieć znaczący wpływ obecność przedstawicieli PZPS w osobach: Waldemar Wspaniały, Zbigniew Krzyżanowski, Włodzimierz Sadalski oraz Paweł Papke.

Kolejne już trzecie oficjalne spotkanie reprezentacji Polski i Czech w siatkówce mini kadetów. Zakończyło się zwycięstwem Polaków 3:1 (25:18,25:23,23:25,25:20). Po narodowych hymnach i pierwszym secie wygranym 25:18, nic nie zapowiadało tak wyrównanej walki w dalszej części spotkania. Jednak determinacja w końcówkach setów wzięła górę po Polskiej stronie siatki.