XXVIII OOM W SPORTACH HALOWYCH PODLASKIE 2022. SIATKÓWKA W BIAŁYMSTOKU I SUWAŁKACH


W Białymstoku i Suwałkach na areny XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Podlaskie 2022 wkraczają przedstawicielki i przedstawiciele naszej dyscypliny sportu. W piątek odbędą się pierwsze mecze. Znicz olimpijski zapłonął 8 kwietnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, gdzie odbyła się ceremonia otwarcia. Znicz zapalił mistrz igrzysk w Tokio w rzucie młotem Wojciech Nowicki.

Olimpijskie rozgrywki we wszystkich, dwunastu dyscyplinach sportu   zakończą się 27 maja. Wezmą w nich udział najlepsze zawodniczki i zawodnicy w kategorii juniorki i juniora młodszego ze wszystkich szesnastu województw. Zobaczymy prawie 3 tys. zawodników, 731 trenerów, blisko 400 sędziów.

W turnieju siatkarek i siatkarzy weźmie udział po 192 zawodniczki i zawodników oraz po 48 trenerów. W grupach rywalizacja odbędzie się systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny awansują do ćwierćfinału. Zagrają siatkarki i siatkarze urodzeni w 2008 roku oraz młodsi. W Suwałkach zagrają zespoły chłopców, a w Białymstoku dziewcząt.

Organizatorem jest Podlaska Federacja Sportu, a Partnerami Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Podlaski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej.

Podział na grupy - dziewczęta:
A: Mazowieckie, Lubuskie, Zachodniopomorskie, Opolskie
B: Śląskie, Łódzkie, Lubelskie, Świętokrzyskie
C: Kujawsko-Pomorskie, Małopolskie, Podlaskie, Podkarpackie
D: Wielkopolskie, Dolnośląskie, Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie

Podział na grupy - chłopcy:
A: Małopolskie, Pomorskie, Lubelskie, Zachodniopomorskie
B:  Łódzkie, Dolnośląskie, Świętokrzyskie, Podkarpackie
C: Mazowieckie, Opolskie, Warmińsko-Mazurskie, Podlaskie
D: Śląskie, Wielkopolskie, Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie

Źródło: pzps.pl/ KP

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice