XXVI OLIMPIADA MŁODZIEŻY W CHEŁMIE


W niedzielę 25 października zakończyły się 3 dniowe zmagania siatkarek w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chełmie. W  rywalizacji wzięło udział 14 województw, które w pierwszej fazie turnieju rozgrywały swoje mecze w 4 grupach (każdy z każdym). 

Awans do ćwierćfinałów uzyskały kadry województw: Mazowsza Kujawsko - Pomorskiego, Śląska, Dolnego Śląska, Małopolski, Wielkopolski, Łódzkiego oraz Lubelskiego (gospodarz zawodów). Mazowsze pokonało gładko w dwóch setach reprezentacje Łódzkiego, tak samo Kujawsko - pomorskie zespół kadry Lubelskiego. Po tie-breaku wygrało województwo Śląskie oraz Dolnośląskie. 

W pierwszym meczu półfinałowym nie zabrakło również emocji, po wyrównanym meczu Mazowsze musiało uznać wyższość dziewcząt z Dolnego Śląska przegrywając 1:2. Drugi półfinał bez niespodzianek Śląsk wygrał 2:0 z Kujawsko - pomorskim. 

Niedzielne mecze finałowe to ponowne spotkanie zespołów z fazy grupowej. O trzecim miejscu zadecydował ponownie tie-break, w którym to po raz kolejny Mazowsze okazało się lepsze nie dając żadnych szans w trzecim decydującym secie kadrze Kujawsko - Pomorskiego. W meczu o złoto nie było niespodzianki, pewnie wygrał Śląsk.

Klasyfikacja końcowa kadr wojewódzkich:

1. Śląskie
2. Dolnośląskie 
3. Mazowieckie
4. Kujawsko - pomorskie 
5. Wielkopolskie
6. Łódzkie
7. Lubelskie
8. Małopolskie

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice