XII Turniej "Kopernik" w Kętach

.

W PZ Nr 10 SME im. Mikołaja Kopernika w Kętach rozegrana została już XII edycja Turnieju Piłki Siatkowej „Kopernik”.  Od trzech lat turniej jest również promocją Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Liceum Ogólnokształcącym w naszej szkole.

W rozgrywkach które odbyły się w dniach 28-29.04.2014r. na salach PZ nr 10 uczestniczyło łącznie  180  zawodników podzielonych na 27  zespołów w kategorii dziewcząt oraz 22 zespoły  w kategorii chłopców. Uczestnikami turnieju byli reprezentanci 19 gimnazjów
z różnych powiatów  z  województwa małopolskiego i śląskiego.

Rozgrywki w grupach były prowadzone systemem „każdy z każdym”, a od ćwierćfinałów systemem pucharowym. Rolę sędziów pełnili uczniowie klasy I LO Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

Najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach otrzymały pamiątkowe medale, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrodzono
również najlepszych zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

VIII miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Brzeszczach
Najlepszą zawodniczką turnieju została Paulina Siwek SOS Gimnazjum Nr 2 w Oświęcimiu

VIII miejsce – Gimnazjum Czaniec
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Konrad Banaś – Gimnazjum Nr 1 w Wadowicach

Organizatorzy turnieju dziękują Radzie Rodziców przy PZ Nr 10 SME w Kętach za pomoc finansową przy organizacji turnieju.