WYGRANA KADRY U20 Z NIEMCAMI 4:0


Polska pokonała w Nowym Dworze Mazowieckim Niemcy 4:0 (25:18, 25:18, 25:13, 25:17) w meczu drużyn do 20 lat. Jutro odbędzie się drugie spotkanie tych zespołów. Biało-Czerwoni przygotowują się do mistrzostwa Europy juniorów, które rozegrane zostaną od 17 do 25 września we włoskich Montesilvano i Vasto. Nasza reprezentacja odleci na czempionat w środę.

W fazie grupowej Polska zagra kolejno ze Słowacją, Serbią, Francją, Słowenią i Włochami. W grupie drugiej (Vasto) będą rywalizować: Portugalia, Grecja, Czechy, Finlandia, Bułgaria i Belgia. Po dwie najlepsze drużyny awansują do półfinału.

W dzisiejszym spotkaniu przez pierwsze dwa sety Polska grała w składzie: Jakub Majchrzak, Kamil Szymendera, Kajetan Kubicki, Tytus Nowik, Mateusz Kufka, Piotr Śliwka, Kuba Hawryluk (L). Następnie na boisko wyszedł skład: Jakub Olszewski, Mateusz Nowak, Kacper Ratajewski, Dominik Czerny, Damian Biliński, Jakub Gaweł, Maksymilian Kędzierski (L).

Źródło: pzps.pl/ KP

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice