WIELKIE ŚWIĘTO SIATKÓWKI W POZNANIU

W środę 18 listopada Poznańska Akademia Siatkówki przy SOS w Poznaniu zorganizowała Wielkie Święto Siatkówki dla najmłodszych dzieci Akademii. Nie bez powodu mówi się, że "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". Oczywiście nie jest to regułą, ale gdy rozkochamy dziecko w aktywnym trybie życia jest duża szansa, że dobre nawyki pozostaną mu również w wieku dorosłym. 

Sport w sposób bardzo klarowny pokazuje wartości, których dorosły nie jest w stanie przekazać dziecku werbalnie. Wytrwałość, uczciwość, odwaga, szacunek do siebie i innych to tylko kilka z bardzo ważnych cech, które nabiera mały sportowiec. Gdy zauważa, że praca przynosi rezultaty, rodzą się ambicje i potrzeba dalszych osiągnięć. Zdolność współpracy, działanie z zasadami fair-play i zdrowej rywalizacji przydają się nie tylko w sporcie, ale i w życiu codziennym. W ramach uprawiania różnych dyscyplin sportowych zaczyna pojawiać się duch rywalizacji. Nie jest to objawem niczego niewłaściwego. Jest to przede wszystkim oznaka, że na konkretnej aktywności fizycznej zaczęło nam szczególnie zależeć. A nam szczególnie zależy na siatkówce przez duże "S".

Najmłodsi zawodnicy klubu Iuks Jedynka Poznań rozegrali swój pierwszy wewnętrzny turniej „rzucanki siatkarskiej” w ramach Poznańskiej Akademii SOS. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęli niedawno bo wraz z przyjściem do pierwszej klasy sportowej, Sportowej Szkoły Podstawowej nr 29 w Poznaniu, w której mieści się Akademia, Siatkarski Ośrodek Szkolny oraz klub sportowy Iuks Jedynka Poznań.

                                                                                                                 Trenerzy ZSzO nr 1 na os. Pod Lipami
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice