Wielki finał Kinder + Sport Mistrzostw Polski w Mini Siatkówce 2018 z sukcesami Nadarzynianek!

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniach 6-8 lipca siatkarki GLKS-u zawładnęły sercami kibiców. W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział blisko 44 tysiące młodych adeptów siatkówki. Dla drużyn z Nadarzyna były to zawody podwójnie udane. Obie zakwalifikowane drużyny (dwójka: Natalia Struzik, Ola Pruchniewicz i Ola Rybarczyk oraz trójka Magda Jureńczyk, Weronika Urbańska, Wiktoria Leśniewicz i Zuzia Moczulska) szturmem pokonały etap grupowy awansując do najlepszych 8 drużyn w Polsce. To jednak nie wszystko! Następnego dnia pokazując ogromną dojrzałość psychiczną i fizyczną pokonały swoje rywalki i znalazły się w najlepszej czwórce w Polsce.

Dzień finałowy był ogromnym widowiskiem, pełnym sportowych emocji. W meczach półfinałowych oba zespoły uznały wyższość swoich przeciwniczek. Dla zawodniczek trenerki Dominiki (trójki) była to dopiero pierwsza przegrana w tych zawodach. Nadarzynianki uległy dziewczętom z Wieliczki po zaciętej walce w tie breaku. Oba zespoły Nadarzyna stoczyły pojedynek o 3 miejsce. W kategorii dwójek po pierwszym secie przegranym na przewagi trenerce Ewie udało się zmobilizować swoja drużynę do walki. W tie-breaku dziewczęta zachowały większy spokój od przeciwnika, który miał już piłkę meczową w górze. Skutecznym blokiem Nadarzynianki zakończyły mecz i odtańczyły taniec radości. W trójkach podczas meczu o brązowy medal lepiej dysponowane były zawodniczki z Zawiercia i tym samym zespół z Nadarzyna zajął wysokie czwarte miejsce w turnieju. Wyniki osiągnięte przez oba zespoły są historycznym sukcesem. Jest to zwycięstwo będące efektem wieloletniej, konsekwentnej pracy w sekcji piłki siatkowej GLKS Nadarzyn.

Podziękowania i gratulacje szczególnie składamy na ręce rodziców, którzy z wielkim sercem i zaangażowaniem wspierali swoje pociechy oraz trenerów.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszego największego partnera Urzędu Gminy Nadarzyn, który umożliwił klubowi stworzenie doskonałych warunków do pracy i rozwoju oraz wspierał wszelkie nasze działania.

Sponsorom UNIPHAR, TERM 2000 i Hetman, które zaufały sekcji Siatkówki i hojnie wspierają nas finansowo.

PZPS za powierzenie prowadzenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz Akademii SOS.

Samorządowi Województwa Mazowieckiego za wsparcie wielu imprez mini siatkówki organizowanych w Nadarzynie, a przede wszystkim firmie SERWIS DAF WALENDÓW - Państwu Agnieszce i Grzegorzowi Miros oraz Piotrowi Dwojakowi, który wiele lat temu uwierzył w naszą wizję i do dnia dzisiejszego są z nami.

DZIĘKUJEMY !!!!

Skład zespołu dwójek: Natalia Struzik, Aleksandra Rybarczyk, Aleksandra Pruchniewicz trener Ewa Podkalicka

Skład zespołu trójek: Wiktoria Leśniewicz, Weronika Urbańska, Magdalena Jureńczyk, Zuzanna Moczulska trener Dominika Leśniewicz.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice