W Kędzierzynie Koźlu wyłoniono pierwszych finalistów Orlik Volleymanii 2014

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć


W dniu 6 czerwca na Stadionie Miejskim w Kędzierzynie Koźlu odbył się jeden z czterech w Polsce Finałów Makroregionu Orlik Volleymania 2014. Trenerzy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Publicznym Gimnazjum nr 5 zostali zaszczyceni zorganizowaniem tej wspaniałej imprezy dla dzieci ze szkół podstawowych. Dzieci rywalizowały w zespołach mieszanych ( 2 chłopców i 2 dziewczynki).              

Do Kędzierzyna-Koźla przyjechały 24 najlepsze drużyny z województw: śląskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego. Wśród uczestników znaleźli się również  uczniowie kędzierzyńsko-kozielskich szkół z klasy 4 i 5, którzy dzielnie reprezentowali PSP 19 pod opieką  Doroty Kubackiej, SP 11 pod opieką Marcina Nurskiego i Barbary Bednarczyk, SP 9 pod opieką Tomasza Tyczyńskiego oraz SP 1 pod opieką Małgorzaty Zielińskiej.
   
Turniej otworzyła Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zenona Kuś , która była jednym z głównych organizatorów imprezy.  Należy podkreślić że, bez wsparcia organizacyjnego MOSIR-u turniej nie mógłby się odbyć w tak wspaniałych warunkach i oprawie.

Wśród przybyłych znakomitych gości byli: koordynator Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – niegdyś  reprezentant Polski  Grzegorz Wagner, ambasador projektu „Orlik Volleymania 2014” - były reprezentant  Marcin Prus oraz koordynator projektu Orlik Volleymanii reprezentujący Polski Związek Piłki Siatkowej Rafał Kwiatkowski.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali wspaniałe i wartościowe nagrody. Sześć najlepszych zespołów zakwalifikowało się do Finału Ogólnopolskiego.Mamy nadzieję, że wspaniała pogoda i atmosfera turnieju na długo wpisze się w pamięć naszych gości, a przedstawiciel PZPS już zapowiedział, że chciałby zorganizować w przyszłym roku w Kędzierzynie-Koźlu Finał Ogólnopolski Orlik Volleymania 2015!

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę trenerów i organizatorów tego przedsięwzięcia czyli Tomasza Siemaszki, Miłosza Majki, Wioletty Bernat, Danuty Wiktorek i Andrzeja Gąsiora.

Kolejność końcowa turnieju:
Drużyny, które awansowały do turnieju finałowego:
1. SP 11 Kędzierzyn-Koźle zespół I
2. UKS „Źródełko”Katowice
3. SP 11 Kędzierzyn-Koźle zespół II
4. SP 8 Częstochowa
5. ULKS Zahir Wschowa
6. SP w Smolniku

Dalsze miejsca zajęły drużyny:
7. SP 2 Milicz
8. UKS „Trójka” Międzyrzecz

miejsca 9-12
SP Kędzierzyn-Koźle zespół III
SP 2 Będzin
SP 19 Kędzierzyn-Koźle zespół I
SP 3 Nysa zespół II

miejsca 13-16

SP 6 Cieszyn
SP 28 Wrocław
SP 3 Nysa zespół II
SP 97 Wrocław

miejsca 17-20
SP 24 Ruda Śląska
SP 9 Kędzierzyn-Koźle
SP 19 19 Kędzierzyn-Koźle zespół III
SP 4 w Strzelcach Opolskich

miejsca 21-24
SP 1 Kędzierzyn-Koźle
SP 19 Kędzierzyn-Koźle zespół II
G 5 Dąbrowa Górnicza
SP 1 Świdnica
Miłosz Majka


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice