V Turniej Talentów S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego, Gawełki 2017

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniach od 11-13 czerwca 2017 w Bydgoszczy odbył się V Ogólnopolski Turniej Talentów S.O.S im. Wiesława Gawłowskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Brukiego. W ogólnej klasyfikacji najlepiej zaprezentowali się siatkarze i siatkarki z regionu Północ.

W turnieju zmierzyły się ekipy czterech regionów: Północy, Południa, Wschodu i Zachodu – rywalizując w rozgrywkach zarówno dziewcząt jak i chłopców w odpowiednich kategoriach: I klasa gimnazjum, II i III klasa gimnazjum oraz I klasa LO. W ogólnej klasyfikacji najlepiej zaprezentowali się siatkarze i siatkarki z regionu Północ.

Podczas turnieju tradycyjnie odbyła się Gala pod nazwą „Gawełki 2017”. Uroczystość poprowadził Marcin Prus, a występami artystycznymi uświetnili ją artyści Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy – Junior Jazz  Big  Band ’75 pod  kierunkiem  dr Piotra   Dąbrowskiego, Zespół Tańca Współczesnego   „SIGMA”  „WAITING ROOM” pod kierunkiem dr   Wiesławy Pilewskiej, Teatr  Tańca  „BRAX” pod kierunkiem Pani Beaty Rewolińskiej, „TAKIE  TANGO”  Zespół Tańca Współczesnego pod kierunkiem dr Wiesławy Pilewskiej oraz Grupa Siatkarek Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego w pokazie ZUMBY przygotowanej pod kierunkiem Pani Moniki Baraszkiewicz. Podczas Gali rozdane zostały nagrody w poszczególnych kategoriach:


SZKOŁA S.O.S.

Najlepsza organizacja:

Gimnazjum w Oświęcimiu

Gimnazjum Sportowe w Nysie

Gimnazjum nr 7 w Suwałkach

Gimnazjum nr 1 w Wałczu

 

Największy postęp:

Gimnazjum nr 2 w Rybniku

X LO w Kielcach

Gimnazjum Sportowe w Szczytnie

XI LO SMS w Bydgoszczy

 

Najlepszy pomysł:

Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu 2 Turniej piłki siatkowej Kędzierzyński Koziołek  

Zespół Szkół w Krakowie – za współprace z Proximą Kraków

Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce za organizację Memoriału im. Arkadiusza Gołasia

Gimnazjum nr 9 w Koszalinie – za stworzenie piramidy szkoleniowej od szkoły podstawowej do wyższej uczelni

 

KLASA S.O.S.

Najlepszy potencjał szkoleniowy w gimnazjum dziewcząt:

Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu

Gimnazjum nr 46 w Krakowie

Gimnazjum nr 35 w Warszawie

Gimnazjum nr 5 w Poznaniu

 

Najlepszy potencjał szkoleniowy w gimnazjum chłopców:

Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu

Gimnazjum nr 46 w Krakowie

Gimnazjum w Gdańsku

Gimnazjum Sportowe w Szczytnie

 

Najlepszy potencjał szkoleniowy w szkołach ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców:

Zespół Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej

V LO w Rzeszowie

V LO Radom

XI LO MS w Bydgoszczy


REALIZACJA PROJEKTU S.O.S.

Dokumentacja Szkoleniowa:

Jarosław Łukaszkiewicz

Anna Danielska

Maciej Sobieraj

Karol Janaszewski

 

Koordynator roku:

Zbigniew Błaszczak

Dariusz Daszkiewicz

Mieczysław Korzeniewski

Jan Staniucha

 

Szkolenie Roku:

Roman Palacz

Janusz Pasiut

Jacek Rutkowski

Wojciech Kasza

 

WSPÓŁPRACA

Dyrektor:

Marek Stojko S.O.S. Rybnik

Zygmunt Kochański S.O.S. Ostrowiec Świętokrzyski

Renisław Dmochowski S.O.S. Ostrołęka

Marek Niesłuchowski S.O.S. Koszalin

 

Nauczyciel Akademii S.O.S.

Agata Krywult Czechowice

Agnieszka Główczyńska Kielce

Barbara Murawska Węgrów

Małgorzata Wrońska Szczecin

 

Nauczyciel współpracujący:

Paweł Lisowski Jaworzno

Robert Gierlach Przemyśl

Paweł Płatos Radom

Mariusz Łobacz Gdańsk

 

WYDARZENIE ROKU

Drużyna roku:

AZS 2020 Częstochowa

LO Jarosław

Gimnazjum nr 35 Warszawa

Młodzicy Trefl Gdańsk

 

Akademia roku:

Rybnicka Akademia Siatkówki 

Akademia Siatkówki w Kielcach

Akademia Piłki Siatkowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce

Akademia przy Szkole Podstawowej nr 48 w Szczecinie

 

MVP – najbardziej wartościowy pedagog:

Wojciech Kasperski

Mateusz Grabda

Artur Wójcik

Rafał Gąsior

Na uroczystość przybyli:

Maciej Gawłowski – syn Patrona, Iwona Waszkiewicz – Vice Prezydent miasta Bydgoszczy, Jacek Kasprzyk – prezes PZPS, Waldemar Wspaniały – szef S.O.S., Zbigniew Krzyżanowski – szef szkolenia S.O.S., Adam Soroko – z-ca Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu UM w Bydgoszczy, wielu dyrektorów oraz uczniowie, trenerzy i koordynatorzy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych przebywający na turnieju. 

 

Foto: Janusz Baum


Przyznano też nagrodę specjalną. Trafiła ona w ręce Jarosława Pruskiego za cykliczną organizację międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej w Łebie dla dziewcząt i chłopców w kategorii młodzik i kadet.

 

Klasyfikacja Regionów w rozgrywkach V Turnieju Talentów S.O.S. :

Dziewczęta:

Klasy I:

1. POŁUDNIE

2. PÓŁNOC

3. ZACHÓD

4.WSCHÓD

 

Klasy II-III:

1. POŁUDNIE

2. PÓŁNOC

3. WSCHÓD

4. ZACHÓD


Klasy LO:

1. PÓŁNOC

2. WSCHÓD

3. POŁUDNIE

4. ZACHÓD

 

Chłopcy

Klasy I:

1. WSCHÓD

2. ZACHÓD

3. PÓŁNOC

4. POŁUDNIE

 

Klasy II-III:

1. POŁUDNIE

2. PÓŁNOC

3. WSCHÓD

4. ZACHÓD


Klasy LO:

1. PÓŁNOC

2.WSCHÓD

3. ZACHÓD

4. POŁUDNIE

 

 Foto: Janusz Baum

 Foto: Janusz Baum

 

 

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice