Uczniowie SOS. Nakło na turnieju w Łebie

W dniach od 22 do 25 lutego siatkarze SOS w Nakle wzięli udział w XX Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży. Wystartowało w nim 20 zespołów w kategorii chłopców i 23 w kategorii dziewcząt. Nakielanie zajęli 5. miejsce.

W czwartek przed turniejem NTS rozegrał grę kontrolną z przebywającą na zgrupowaniu w Łebie kadrą Polski U16. Następnego dnia rozpoczął się turniej, a pierwszym przeciwnikiem była kadra województwa lubelskiego. Warto zaznaczyć, że formuła turnieju zakładała rozgrywanie tylko dwóch setów. W przypadku remisu decydowały małe punkty.

Nakielanie przegrali z kadrą województwa lubelskiego, oraz wygrali z Zawierciem, Chwaszczynem i Stoczniowcem Gdańsk. Zajmując 2. miejsce w grupie Nakło nie mogło już walczyć o medale. Pozostały gry o miejsca 5-9.

W spotkaniu z Lęborkiem NTS wygrał 2:0. W ostatnim spotkaniu Nakło grało o 5. miejsce z Jastrzębskim Węglem. Całego pierwszego seta nakielanie byli na prowadzeniu i wygrali 25:21. W drugiej odsłonie rywale zmniejszyli liczbę błędów i całkowicie przejęli iincjatywę. Wygrywali 6:4, 8:5, a za chwilę po trzech asach serwisowych 14:6. Od stanu 18:9 NTS zmniejszył straty do 19:15, ale ostatecznie przegrał  21:25. Po dwóch setach był więc remis. Oba zespoły zagrały decydującego seta, w którym po zaciętej walce lepsi okazali się nakielanie, wygrywając 16:14.

Trener nakielskiej drużyny - Artur Sierzchuła, wystąpił w podwójnej roli, ponieważ w turnieju udział wzięła kadra Polski U16 pod opieką Ariela Fijoła, Artura Sierzchuły i fizjoterapeuty Krzysztofa Wróbla.