Uczennice z Wałcza triumfują w Gimanzjadzie w zachodnio-pomorskim

• Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W piątek 9 maja siatkarki Gimnazjum nr 1 w Wałczu uczestniczyły w finale wojewódzkiej gimnazjady w Drawsku Pomorskim. Wałecka drużyna pokonała zdecydowanie 2:0 w pierwszym meczu zespół z Gimnazjum 43 ze Szczecina.

W meczu o złote medale musiały się zmierzyć z drużyną z Drawska Pom., z którymi wygrały w regionie, przegrały w półfinałach i wiedziały, że kolejne spotkanie będzie bardzo trudne. Dziewczyny z Wałcza były w lepszej sytuacji, gdyż podczas mistrzostw Polski rozegrały wiele trudnych i na wysokim poziomie siatkarskim meczów. Nie musiały koniecznie wygrać, bo wiedziały, że są drużyną młodszą.

W pierwszym i w drugim secie toczyła się wyrównana walka, niemal punkt za punkt. Jednak pierwszego seta wygrało Drawsko. W drugim secie wałeckie siatkarki przegrywały w końcówce 22:24. Jednak wygrały 30:28. W tiebreaku wspaniale zagrywką zaczęła kapitan naszego zespoły - Natalia Kibitlewska. Dobra gra zespołu doprowadziła do wyniku  9:0. Wałczanki wygrały tiebreaka zdecydowanie i cały mecz  2:1.

Nasza radość była ogromna. Zdobyłyśmy złote medale, udowadniając, że ten sezon i rok są dla nas szczęśliwe i dobrze przepracowane. Jestem dumna z moich dziewcząt i cieszę się, że kolejny raz pokazały charakter do gry oraz  serce do siatkówki.

Skład drużyny: Natalia Kibitlewska, Karolina Stróżyk, Alina Bartkowska, Martyna Piszcz, Martyna Janicka, Aleksandra Nowak, Natalia Kuleta, Wiktoria Pastusiak, Katarzyna Paszkowska, Julia Witoś, Natalia Koszykowska, Zuzanna Ciszewska, Wiktoria Orelik.

Nasza drużyna wywalczyła awans do Turnieju Ogólnopolskiego, który odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 19-25.06.2014.