Uczennice S.O.S. Dąbrowa Górnicza zdominowały wojewódzkie rozgrywki na Śląsku!

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Kiedy większość uczniów województwa śląskiego odpoczywało od zajęć dydaktycznych ze względu na ferie zimowe, uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej wzięły udział w rywalizacji o tytuł Mistrza Śląska juniorek i kadetek w piłce siatkowej.

W dniach 02-04.02.2018 r. w hali MOSiR w Żywcu odbył się finał wojewódzki rozgrywek juniorek. W gronie czterech najlepszych zespołów województwa znalazły się aż dwa złożone z uczennic S.O.S Dąbrowa Górnicza występujące pod szyldem MKS Dąbrowa Górnicza. Pierwszy zespół złożony głównie z uczennic drugiej i trzeciej klasy szkoły ponadgimnazjalnej zdecydowanie wygrał wszystkie spotkania kolejno z MKS Dąbrowa Górnicza 2, BKS Stal Bielsko Biała i TS Stal Śrubiarnia SMS ŻAPN Żywiec i zasłużenie zdobył złote medale. Miłą niespodziankę sprawił drugi zespół Miejskiego Klubu Siatkarskiego złożony z uczennic trzeciej klasy szkoły gimnazjalnej, i pierwszej i drugiej Liceum Sportowego. Po przegranej pierwszego dnia zawodów ze starszymi koleżankami w kolejnych meczach pozostawił w pokonanym polu zespoły z Żywca i Bielska Białej tym samym zdobywając tytuł wicemistrzyń województwa śląskiego. 

Tydzień później w dniach 09-11.02.2018 r. już w sali ZSS w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła się rywalizacja w kategorii kadetek. Tu także na cztery zespoły, które znalazły się w turnieju finałowym dwa stanowiły siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza. Stawkę finalistów uzupełniły MKS Dwójka Zawiercie i BKS Stal Bielsko Biała. Trzydniowa rywalizacja, mecze na bardzo wysokim poziomie, wyłoniły medalistki Mistrzostw Śląska. Tak jak w kategorii juniorek złote medale powędrowały do pierwszego zespołu MKS Dąbrowa Górnicza, srebrne do Zawiercia a brązowe do Bielska Białej. Uczennice trzeciej i drugiej klasy gimnazjum dąbrowskiego S.O.S. zajęły czwarte miejsce nieznacznie ustępując rywalkom z Bielska Białej w meczu o brązowy medal, który zakończył się niezwykle emocjonującym tie breakiem na korzyść bialanek. 

Oba mistrzowskie zespoły czekają teraz turnieje ćwierćfinałowe MP. Juniorki swój rozegrają w dniach 15.-18.02.2018 r. w sali ZSS im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej a kadetki w terminie 01-04.03.2018 r..
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice