UCZENNICE LEGIONOWSKIEGO SOS ZNÓW DOMINUJĄ

W dniach 10-14 kwietna w Kętrzynie odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorek. Gotowość do czwartej obrony zgłosiły siatkarki z Legionowa prowadzone przez trenerów: Pawła Kowala, Wojciecha Lalka i Jakuba Bokuniewicza. 

Już w roku 2018 LTS Legionovia pobił rekord tytułów mistrza Polski juniorek zdobytych pod rząd. Tegoroczny turniej okazał się być bardzo mocno obsadzony. W fazie grupowej legionowianki uległy naszpikowanemu reprezentantkami Polski zespołowi SPS Volley Piła 2:3, przez co wyszły z grupy z drugiego miejsca (wyprzedzając Enea Energetyk Poznań i SAN-Pajda Jarosław).

W półfinale LTS spotkał się z Pałacem Bydgoszcz. W tym roku "młodzieżowy klasyk" okazał się być dość jednostronny, bowiem podopieczne trenera Kowala wygrały w trzech setach. 

W pełnym emocji finale Legionovia skutecznie zrewanżowała się faworytkom z Piły i wygrała 3:1. Pierwsze dwa sety stały pod znakiem wyrównanej walki, jednak w trzecim i czwartym LTS już dominował. Po ostatnim gwizdku to obrończynie tytułu wybuchły radością.

Piąte z kolei mistrzostwo Polski juniorek i dziesiąty złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w ciągu pięciu sezonów to rekordy bez precedensu i specjaliści są zgodni, iż upłynie dużo czasu, nim ktoś zdoła się do nich zbliżyć.

Trzy legionowianki zostały wyróżnione nagrodami indywidualnymi: Paulina Zaborowska jako najlepsza rozgrywająca, Julia Ciejka jako najlepsza libero a Julia Orzoł jako najbardziej wartościowa zawodniczka całego turnieju.

fot. R. Glapiak

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice