ŚWIĄTECZNY TURNIEJ MINISIATKÓWKI W KĘTACH

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniu 11.12.2019 r. w hali OSiR Kęty odbył się Turniej Trójek w Piłce Siatkowej dziewcząt  i chłopców klas V-VI szkół podstawowych, w którym wystartowali uczniowie szkół Gminy Kęty oraz z okolicznych szkół województwa śląskiego. Do zawodów zgłosiły się zespoły SP nr  1, 2 i 3 Kęty, Bulowice, Witkowice, Nowa Wieś oraz Porąbka i Osiek. Turniej był zarazem drugą rundą rozgrywek Akademii Siatkówki, gdzie punkty zdobywają szkoły uczestniczące w całorocznych rywalizacji. Turniej otwarł koordynator S.O.S. ZSG 2 Kęty Andrzej Dudek. W trakcie zawodów przybył i powitał wszystkich uczestników turnieju Ambasador Akademii ,,Soła” Kęty Mateusz Błasiak.

W zawodach wzięło udział 19 zespołów dziewcząt i 14 „trójek” chłopców z 8 szkół, łącznie ponad 100 dzieci. Drużyny dziewcząt podzielono na 4 grupy eliminacyjne, a chłopcy zagrali w trzech grupach systemem „każdy z każdym”. Po rundzie eliminacyjnej do kolejnego etapu awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup, gdzie zagrały systemem pucharowym.

Klasyfikacja indywidualna drużyn:

Dziewczęta:

I  m-ce UMKS Kęczanin: Alicja Pszczółka, Amelia Mreńca, Fabiana Annoni                                                       

II  m-ce SP 1 Kęty: Susan Kozłowski, Wiktoria Jekiełek, Zuzanna Handy, Pola Handzlik

III m-ce SP Witkowice: Nikola Domasik, Anna Durańczyk, Kornelia Gawęda

            Chłopcy:

       I   m-ce SP Porąbka  : Filip Prochot, Maciej Stanclik, Adrian Procner, Michał Kozieł

      II   m-ce SP 2 Kęty : Jakub Smolarek, Antoni Haręża, Tymon Madej

      III  m-ce SP 1 Kęty : Antoni Handzlik, Szymon Własiński, Sebastian Piecha


Zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców za miejsca I-III nagrodzono okazjonalnymi medalami. Oprócz nagród indywidualnych każdy uczestnik turnieju otrzymał słodki upominek.

Zawody stały na dobrym poziomie, dostarczyły jego uczestnikom pozytywnych emocji   i stały się motywacją do jeszcze lepszej pracy na treningach. Przy każdej szkole, objętej projektem Akademia SOS (SP 1 i 2 Kęty, Nowa Wieś, Bulowice, Porąbka) odbywają się zajęcia SKS z piłki siatkowej, na które zapraszamy dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej. Zajęcia z piłki siatkowej dla najmłodszych prowadzone są również w kęckim klubie UMKS ,,Kęczanin”.

Organizatorzy turnieju dziękują Gminie Kęty za sfinansowanie medali i drobnego poczęstunku dla dzieci, dzięki którym start w zawodach był jeszcze przyjemniejszym przeżyciem dla młodych adeptów siatkówki.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice