SUKCES MŁODYCH WROCŁAWIANEK W TURNIEJU STRIEZEL CUP 2022

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

STRIEZEL CUP 2022, taką nazwę nosił rozgrywany w dniach 17-18 grudnia już po raz 19, międzynarodowy turniej minisiatkówki w Dippoldiswalde. Miejscowość ta, położona jest niedaleko Drezna, w kraju związkowym Saksonia. Organizatorem Turnieju jest Sportclub 1898 Dresdner, a właściwie DSC – Nechwuchs Volleyball, czyli sekcja młodzieżowa tego klubu.

Właśnie z klubem z Drezna od lat współpracuje #Volley Wrocław i szkoły szkolące młody siatkarski narybek tego klubu, czyli Szkoła Podstawowa Nr 97 i Liceum Ogólnokształcące Nr II z Wrocławia.

 Jesienią br. we Polsce gościły młode niemieckie siatkarki z reprezentacji młodziczek Saksonii i przez kilka dni trenowały wspólnie z młodymi wrocławiankami ze Szkoły Podstawowej Nr 97 na zgrupowaniu w Twardogórze.

 Tym razem do Niemiec udały się najmłodsze adeptki siatkówki z tej szkoły, które wzięły udział w STRIEZEL CUP 2022. Turniej rozgrywany był w zespołach czwórkowych i występowały w nim dziewczęta rocznika 2010 i młodsze. Wzięło w nim udział 14 zespołów z reprezentujących najsilniejsze niemieckie kluby siatkarskie m.in. Poczdam (aktualny lider niemieckiej ekstraklasy kobiet), Schwerin, Drezno, Berlin i Lipsk. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach po 7 zespołów. Wrocławianki trafiły do grupy II z zespołami z Drezna, Neubrandenburga, Poczdamu, Berlina, Grimmy i Zapernicka. Dziewczęta z Wrocławia rozpoczęły turniej „mocnym przytupem” wygrywając pierwsze trzy mecze kolejno z S.C. Neubrandenburg, BBSC i VV Grimma po 2:0. Nieco rozkojarzyła zespół przerwa obiadowa, gdyż tuż po niej wrocławianki tylko zremisowały po „sennej” grze 1:1 z zespołem SG Einheit Zepernick. Zupełnie odmienny przebieg miało kolejne spotkanie, tym razem z zespołem S.C. Potsdam. Naprzeciwko siebie stanęły dwa bardzo wyrównane zespoły o naprawdę dużych umiejętnościach, mające w chwili rozgrywania meczu jednakowy dorobek punktowy. Spotkanie zakończyło się również remisem 1:1, ale ze wskazaniem na wrocławianki, które pierwszy set przegrały 20:25, ale drugi wygrały zdecydowanie 25:16. Ostatni mecz rozegrany w sobotni wieczór to spotkanie z zaprzyjaźnionym zespołem z Drezna, wygrane przez wrocławianki 2:0.

 Po pierwszym dniu Turnieju okazało się, że na pierwszych miejscach w grupie I uplasował się zespół Schweriner S.C., a w grupie 2 zespół Volley Wrocław. Do rozgrywek o awans do półfinału zakwalifikowało się po cztery zespoły z każdej grupy, które rozgrywały kolejne mecze systemem pucharowym wg systemu pierwszy zespół z grupy I – czwarty zespół z grupy II, II z III, III zespół z grupy pierwszej z II zespołem z grupy II i I zespół z grupy II z IV z grupy I. Wrocławianki spotkały się z zespołem z Lipska L.E. Volleys. Był to szybki mecz bez historii, szybko wygrany 2:0.

 Po rozegranych meczach o wejście do półfinału Turnieju w Dippolidswalde okazało się, że w półfinale zagrają trzy drużyny z grupy II, w której występował nasz zespół i tylko jeden z grupy I. Wrocławianki spotkały się po raz drugi z zespołem BBSC Berlin. Mimo dzielnej postawy dziewcząt      z Berlina, ponownie lepsze okazały się nasze dziewczęta, zwyciężając 2:0. W drugim półfinale, pomiędzy zespołami Schweriner S.C. i S.C. Potsdam, po niezwykle zaciętym meczu 2:0 zwyciężył pierwszy z zespołów.

 I wreszcie finał Turnieju. Na głównym boisku stanęły naprzeciwko siebie niepokonane zespoły z Wrocławia i Schwerina. Po bardzo zaciętym meczu, przy ogłuszającym dopingu, co ciekawe dla naszej drużyny, nieco lepsze okazały dziewczęta ze Szwerina, które zwyciężyły 2:0 w setach 27:25    i 25:23.

 Turniej STRIEZEL CUP 2022 przyniósł duży sukces naszej drużynie, bowiem w pokonanym polu wrocławianki pozostawiły czołowe zespoły niemieckie i zaprezentowały naprawdę wysoki poziom i umiejętności siatkarskie. W skład wrocławskiego zespołu weszły: Nina Szydełko (kapitan), Milena Musiał, Antonina Cymerys, Daria Chełmowska oraz Gabriela i Martyna Urbanowicz. Trenerką była Pani Magdalena Stasiak.

 Przez cały pobyt w Niemczech, serdecznie opiekowała się nami Pani Barbara Makowska, była wielokrotna reprezentantka Polski, od wielu lat zamieszkała w Niemczech i za to serdeczne dziękujemy!

Andrzej Słoka


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice